13:05 2018 Gegužės 26
Vilnius+ 23°C
Tiesioginis eteris
 • USD1.1675
 • RUB72.4935
  Dujovežis gabena SGD krovinį iš JAV į Lietuvą, archyvinhė nuotrauka

  Skvernelis: kol kas Lietuvoje dujų kainos nemažės

  © Facebook/Lietuvos energija
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  29 0 0

  Pirmadienį į Lietuvą atplaukęs pirmasis SGD krovinys turėtų sumažinti dujų kainas šalyje, tačiau valdžia nesutaria, kada tiksliai tai įvyks

  VILNIUS, rugpjūčio 22 — Sputnik. Dujų kainos galutiniams vartotojams Lietuvoje kol kas nemažės, interviu LRT Radijui sakė ministras pirmininkas saulius Skvernelis.

  Pirmadienį Lietuvą pasiekė pirmasis suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) krovinys iš JAV. Anot energetikos ministro Žigimanto Vaičiūno, dujos iš Amerikos turėtų sustiprinti konkurenciją regioninėje rinkoje ir kitąmet sumažinti dujų kainas galutiniam vartotojui.

  Tačiau premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad pasakyti, jog dujos pigs, kol kas negalima.

  "Šiuo metu tikrai pasakyti, kad jos pigs, nėra jokių galimybių", — LRT radijui antradienį sakė Skvernelis.

  Anot jo, siekiant atpiginti dujų infrastruktūros išlaikymą ir taip sumažinti dujų kainas vartotojams, siekiama pasirašyti susitarimą tarp Baltijos šalių, kuris leistų prašyti europinės paramos iš Europos Komisijos. Tačiau, kaip teigė ministras pirmininkas, Latvija vis dar neatsakė, ar pritars susitarimui.

  Savo ruožtu Vaičiūnas mano, kad dujų kaina galutiniams vartotojams atsispindės kitąmet, kai bus perskaičiuotos jų kainos.

  "Tradiciškai kainos perskaičiuojamos kas pusę metų. Nuo šių metų liepos turime vienas kainas, nuo sausio mėnesio jos gali būti kitos. Kokios bus konkrečiai, pamatysime po to, kai Kainų komisija peržiūrės visą dujų tiekimo portfelį ir įvertins visus krovinius, ne tik šį krovinį. Turėjome ir pigesnių, ir brangesnių krovinių, tad reikia visą portfelį sudėti ir suskaičiuoti", — antradienį interviu Žinių radijui sakė energetikos ministras.

  "Lietuvos dujų tiekimas" birželį su "Cheniere Marketing International", kuriai Luizianos valstijoje priklauso terminalas "Sabine Pass" susiatrimą dėl 140 tūkstančių SPG kubinių metrų tiekimo Lietuvai.

  Pirmadienį į Klaipėdą atplaukė pirmasis Baltijos šalyse SGD krovinys iš JAV. "Lietuvos dujų tiekimo" vadovas Mantas Mikalajūnas pirmadienį teigė besitikintis, jog nuo kitų metų dujų vartotojai pajaus kainų mažėjimą dėl pigesnių SGD. Baigiantis Rusijos dujų koncerno "Gazprom" 2014 metų pavasarį suteiktai dujų kainos nuolaidai, nuo liepos dujos gyventojams ir kitiems buitiniais vartotojams pabrango 5-8%.

  Europos šalių reitingas pagal gamtinių dujų kainą gyventojams
  © Sputnik /
  Europos šalių reitingas pagal gamtinių dujų kainą gyventojams

  Dar šia tema

  Negeros prognozės: išmetamųjų dujų kiekis Lietuvoje vis didėja
  Ką Lietuvai davė suskystintų gamtinių dujų terminalas
  Suskystintųjų gamtinių dujų eksporto veikla Lietuvoje įsibėgėja
  Pusė Lietuvos dujų rinkos priklausys "Gazprom"
  Tegai:
  suskystintos gamtinės dujos (SGD), kainos, dujos, SGD, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos