10:53 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  59

  Bezelio indekse "AML" Lietuva užima antrą vietą, jau antrus metus iš eilės aplenkia šiame reitinge Latviją ir Estiją, o šiais metais nusileidžia tik Suomijai

  VILNIUS, rugsėjo 2 — Sputnik. Bazelio valdymo instituto Pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo rizikos naikinimo indekse "AML" Lietuva pateko į antrą vietą, praneša "Baltic Course".

  Šiais metais Suomija lyderiauja šiame indekse ir taip yra jau ketvirtus metus iš eilės. Iškart po Suomijos jau antrą kartą eina Lietuva.

  Indeksas AML-2017: pinigų plovimas ir terorizmo finansavimas
  © Sputnik
  Indeksas AML-2017: pinigų plovimas ir terorizmo finansavimas

  Trečią vietą užima Estija. Nepaisant esminio ūLatvijos atotrūkio šiame reitinge — 14 vieta — ši šalis gerina savo pozicijas kovoje su pinigų plovimu: taip 2016 metais Latvija užėmė tik 28 vietą.

  Latvija indekse gavo 4,44 balų, Estija — 3,83, Lietuva — 3,67, Suomija — 3,04.

  Aukščiausias pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo rizikas ekspertai įžvelgė Irane ir Afganistane.

  Apie indeksą "AML"

  Sudarant šį indeksą vertinama atskiros šalies rizika, susijusi su neteisėtu būdu gautų lėšų legalizavimu bei terorizmo finansavimu. Pagrindinis dėmesys skiriamas šios rizikos šalinimui. Reitingas sudaromas remiantis 14 atvirų informacijos šaltinių.

  Nuo šio indekso sudarymo pradžios 2012 metais tarp dešimties šalių su žemiausia rizika padėtis iš esmės nepasikeitė. Tačiau vidutinis visų šalių rizikos rodiklis prastėja jau mažiausiai pastaruosius trejus metus: 2015 metais vidurkis siekė 5,82 punkto, pernai — 5,85 punkto, o šiemet — jau 6,15 punkto skalėje nuo nulio, reiškiančio mažiausią riziką, iki 10, kas rodo didžiausią riziką.

  Dar šia tema

  Už pinigų plovimą teks sumokėti iki 5 mln eurų
  Lietuvis apgavo JAV kompanijas 100 mln dolerių
  Tegai:
  terorizmo finansavimas, pinigų plovimas, reitingas, Lietuva

  Svarbiausios temos