15:21 2020 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1169
 • RUB68.8102
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Ignalinos atominės elektrinės uždarymas (56)
  59

  Bandymų metu iš laikinosios saugyklos išimta 30 kubinių metrų kietųjų radioaktyviųjų atliekų, kurios buvo išvežtos saugoti į buferinę saugyklą

  VILNIUS, rugsėjo 5 Sputnik. Valstybės įmonė Ignalinos atominė elektrinė (IAE) vykdo Kietųjų radioaktyviųjų atliekų išėmimo komplekso karštuosius bandymus, praneša IAE spaudos tarnyba.

  Pagal karštųjų bandymų programą iš laikinosios saugyklos, kur saugomos IAE eksploatavimo metu susikaupusios atliekos, buvo išimta 30 kubinių metrų kietųjų radioaktyviųjų atliekų. Išimtos atliekos buvo surūšiuotos ir supresuotos, atliktas atliekų radiologinis apibūdinimas, atliekos patalpintos į pakuotes ir išvežtos saugoti į buferinę saugyklą.

  Ateityje šios atliekos bus laidojamos būsimajame "Landfill" tipo atliekyne (labai mažo aktyvumo trumpaamžių atliekų atliekynas).

  Karštieji bandymai prasidėjo 2017 metų birželio 6 dieną ir pagal grafiką turėtų baigtis lapkritį. Jiems pasibaigus, bus rengiami dokumentai kitam projekto etapui įgyvendinti — gauti Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos (VATESI) leidimą pramoninei komplekso eksploatacijai.

  Incidentas bandymų metu

  Pasak IAE atstovų, karštieji bandymai vyksta sėkmingai.

  Ignalinos AE pagrindinis įėjimas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Tačiau rugpjūčio 11 dieną IAE 2-ojo bloko kuro išlaikymo baseine kraunant į CONSTOR®RBMK1500/M2 tipo konteinerį panaudotą branduolinį kurą įvyko incidentas.

  Bloko pakrovimo metu vienos panaudotos kuro rinklės dalis atsilaisvino iš kuro perkrovimo mašinos ir liko konteinerio žiediniame dėkle, o kita rinklės dalis atsirėmė į kuro išlaikymo baseino sekciją 40-50 laipsniu kampu.

  IAE spaudos tarnyba informavo, kad po įvykio buvo atlikta panaudoto kuro rinklės apžiūra su specialia televizijos sistema parodė ir išorinių pažeidimų nebuvo nustatyta.

  IAE atstovų teigimu, radiacinis fonas nepakitęs, branduolinei saugai įtakos nėra, žmonės nenukentėjo, darbas buvo pratęstas įprastu režimu.

  Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimo pakeliui

  Kietųjų radioaktyviųjų atliekų išėmimo ir pradinio apdorojimo kompleksas yra Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimo projekto dalis, kurio tikslas yra pastatyti naują IAE kietųjų radioaktyviųjų atliekų tvarkymo ir saugojimo kompleksą.

  Pradėjus eksploatuoti naujus atliekų išėmimo, perdirbimo ir saugojimo įrenginius visos iki šiol IAE susikaupusios kietosios radioaktyviosios atliekos, nekeliant pavojaus personalui, gyventojams ir aplinkai, bus sutvarkytos pagal naują kietųjų radioaktyviųjų atliekų tvarkymo ir saugojimo sistemą,  atitinkančią visus naujausius Lietuvos Respublikos įstatymų, Europos Sąjungos standartų ir TATENA rekomendacijų reikalavimus.

  Ignalinos atominė elektrinė — vienintelė Baltijos šalyse buvusi Lietuvos energetinės sistemos branduolinė jėgainė, pastatyta šalia sienos su Baltarusija ir turėjusi didžiausius pasaulyje reaktorius.

  Lietuvai vykdant stojimo į ES sutartyje numatytus įsipareigojimus, 2009 metų gruodžio 31 dieną elektrinė visiškai nutraukė elektros energijos gamybą.

  Temos:
  Ignalinos atominės elektrinės uždarymas (56)

  Dar šia tema

  Ignalinos atominėje elektrinėje bus pastatytas naujas atliekynas
  Donorų asamblėjoje teigiamai įvertinta IAE eksploatavimo nutraukimo eiga
  Šalia Ignalinos AE bus pastatytas branduolinės energetikos objektas
  Lietuva viena nesugebės uždaryti Ignalinos AE
  Tegai:
  kietosios radioaktyviosios atliekos, karštieji bandymai, Ignalinos atominė elektrinė (IAE), Ignalina

  Svarbiausios temos