05:40 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  "Lietuvos geležinkelių" pažanga ir kasdieninė veikla (87)
  242

  Lietuva planuoja palaipsniui pereiti nuo dyzelinio transporto pervežimams prie elekrinio

  VILNIUS, rugsėjo 7 Sputnik. Elektrovežis iš Baltarusijos atvažiavo į Lietuvą neseniai elektrifikuotu 28,6 kilometro geležinkelio ruožu Naujoji Vilnia-Kena-valstybės siena su Baltarusija, praneša įmonė "Lietuvos geležinkeliai".

  "Lietuvos geležinkelių" generalinis direktorius Mantas Bartuška pažymėjo, kad šis projektas ypatingai reikšmingas Lietuvos geležinkelių infrastruktūrai.

  "Elektrifikavus šį ruožą galėsime padidinti mūsų geležinkelio transporto konkurencingumą, pritraukti daugiau klientų krovinių vežime, maršruto Vilnius-Minskas keleiviams pasiūlyti trumpesnę kelionės trukmę. Nauda galės pasidžiaugti ir šalia atnaujinto geležinkelio ruožo gyvenantys žmonės — elektriniai traukiniai važiuoja gerokai tyliau bei yra viena labiausiai gamtą tausojančių transporto priemonių", — teigia Bartuška.

  Didžiąją dalį prekinių traukinių lokomotyvų iš dyzelinės traukos pakeitus į elektrinę trauką, "Lietuvos geležinkeliai" galės sumažinti dyzelinių degalų naudojimą apie 20 tūkstančių tonų per metus, o anglies dvideginio taršą — apie 50 tūkstančių tonų.

  Elektrifikacijos projektas prasidėjo 2015 metų žiemą. Statybos darbų metu elektrifikuota apie 100 kilometrų geležinkelio kelio.

  Atlikti darbai užbaigia pirmąjį, Lietuvai labai svarbaus IXb geležinkelio koridoriaus (Kena-Klaipėda) elektrifikavimo etapą. Šiuo koridoriumi vykdoma didžioji Lietuvos geležinkelių pervežimų dalis, kuri sudaro tris ketvirčius krovinių apyvartos ir du trečdalius keleivių srauto. 

  Ateityje numatyta elektrifikuoti dar kelis svarbius geležinkelio ruožus. Jau 2018 metais bus pradėta Vilniaus aplinkkelio Kyviškės-Valčiūnai-Vaidotai-Paneriai su išėjimu į prieš keturis dešimtmečius elektrifikuotą ruožą Vilnius-Kaunas elektrifikacija. Planuojama, kad iki 2020 metų kontaktinis elektros tinklas bus nutiestas iki Radviliškio, vėliau — iki pat Klaipėdos.

  Lietuvos geležinkeliai
  © Sputnik /
  Lietuvos geležinkeliai
  Temos:
  "Lietuvos geležinkelių" pažanga ir kasdieninė veikla (87)

  Dar šia tema

  "Lietuvos geležinkeliai" kviečia į ekskursiją "Pamatyk šviesą tunelio gale"
  Naujas Rusijos geležinkelių planas dėl Kaliningrado: ar bus pasekmių Lietuvai?
  Ne piko metu Vilnius-Klaipėda keleiviai traukiniu važiuos iki 12% pigiau
  "Lietuvos geležinkeliai" atleidžia darbuotojus
  Tegai:
  elektrovežis, Lietuvos geležinkeliai, Baltarusija

  Svarbiausios temos