20:37 2019 Birželio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1207
 • RUB71.7360
  Sviestas, archyvinė nuotrauka

  Lietuvoje sviesto kainos pasiekė rekordą

  © Photo: Depositphotos
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  65 0 0

  Pirminiais duomenimis, sviestas per metus Lietuvoje pabrango 74%

  VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. 82% riebumo sviestas rugpjūtį Lietuvos rinkoje buvo pardavinėjamas po 5,61 eurų už kilogramą, tai 73,8% brangiau nei pernai rugpjūtį, skelbia Žemės ūkio ir maisto produktų rinkos informacinės sistemos preliminarūs duomenys.

  Lietuviško sviesto kaina ES ir trečiųjų šalių rinkose per metus padidėjo 67,4% iki 5,89 euro, praneša "Obzor".

  Toks pabrangimas atitinka pasaulininius standartus — pasaulio rinkoje sviesto kaina taip pat žymiai pakilo. Vidutiniškai  vienas kilogramas sviesto prieš metus kainavo apie 2 eurus, o dabar pasiekė 5,5 eurus.

  Kainų augimą veikia ne tik paklausos didėjimas, bet ir pasaulyje prieš kelis metus prasidėjęs reiškinys, kai mokslininkai pradėjo raginti atsisakyti sviesto ir vartoti margariną, kuris vertinamas kaip turintis daugiau naudingų sąvybių.

  Kaip anksčiau pranešė Sputnik Lietuva, Rusijai įvedus sankcijas, Lietuvos pieno gamintojai prarado beveik ketvirtadalį eksporto. Šiandien jie stengiasi teikti savo produkciją Rytų rinkoms. Aktyviai vyksta derybos su Kinijos rinka, kur 2017 metų pradžioje buvo eksportojami pirmieji pieno produktai. Tačiau kol kas nieko neskelbiama apie šios krypties plėtrą.

  Dar šia tema

  Brangus Lietuvos pienas: per metus labiausiai pabrango sviestas
  Lietuviški ir vokiški produktai: kam pirmoji rūšis, kam — trečioji
  Tegai:
  sviestas, pieno produktai, ekonomika, maistas

  Svarbiausios temos