19:44 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  "Lietuvos geležinkelių" pažanga ir kasdieninė veikla (88)
  85

  Konteinerių traukinys nauju maršrutu startuoja iš Lodzės (Lenkija); maršruto atstumas — 9559 kilometrų

  VILNIUS, rugsėjo 27 — Sputnik. "Lietuvos geležinkeliai" bendradarbiaudami su Kaliningrado geležinkeliais atidarė naują krovinių vežimo kryptį, praneša žinybos spaudos tarnyba.

  Konteinerių traukinys nauju maršrutu startuoja iš Lodzės (Lenkija) tranzitu per Kaliningradą, Lietuvą, Baltarusiją, Rusiją, Kazachstaną į Čengdu (Kiniją). Maršruto atstumas — 9559 kilometrų, 1520 milimetrų vėžės — 5581 kilometrų.

  "Galime pasidžiaugti rezultatais plečiant naujas vežimo kryptis. Kinijai vis intensyviau išnaudojant Šilko kelio maršrutą į Europą, krovinių vežimai geležinkeliu taip pat įgauna vis didesnį pagreitį", — pažymėjo Krovinių vežimo direkcijos vadovas Egidijus Lazauskas.

  "Esame puikioje geografinėje padėtyje ir savo partneriams galime suteikti unikalią galimybę pasinaudoti Europos geležinkelio koridoriumi. Tam esame visiškai pasiruošę — Kybartų ir Kenos pasienio stotyse galime užtikrinti operatyvų visų būtinų tranzito procedūrų įforminimą, atlikti techninę ir komercinę traukinio patikrą. Tai labai perspektyvus maršrutas", — pridūrė jis.

  Traukinys sudarytas iš 57 sąlyginių vagonų, ant kurių pakrauti 40 pėdų ilgio  universalūs konteineriai, gabenantys vandens filtrus, dažus, įrengimų dalis, tekstilę ir kitą lengvosios pramonės produkciją.

  "Lietuvos geležinkelių" duomenimis, 2017-aisiais suintensyvėjo bendradarbiavimas su Kaliningrado geležinkeliais. Tai atspindi krovinių vežimo rezultatai: sausio-rugpjūčio mėnesiais vežimo apimtys suintensyvėjo ir padidėjo 22,44. Iš viso vežta 7,42 milijonų tonų įvairių krovinių. Tarp vežamų krovinių labiausiai dominuoja kietasis mineralinis kuras, nafta ir naftos produktai, juodieji metalai, maisto pramonės ir kiti produktai.

  Temos:
  "Lietuvos geležinkelių" pažanga ir kasdieninė veikla (88)

  Dar šia tema

  "Lietuvos geležinkeliai" ketina taupyti po 14 mln eurų kasmet
  Atnaujintą geležinkelio ruožą Lietuvoje pasiekė elektrovežis iš Baltarusijos
  "Lietuvos geležinkelių" pajamos išaugo iki 242 mln eurų
  "Lietuvos geležinkeliai" ir "Orlen" susitarė dėl tarifų
  "Lietuvos geležinkelių" muziejus galima aplankyti nemokamai
  Tegai:
  konteineriai, krovinių vežimas, tranzitas, Lietuvos geležinkeliai

  Svarbiausios temos