14:19 2019 Lapkričio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1061
 • RUB70.6242
  Traukinys, archyvinė nuotrauka

  "Lietuvos geležinkeliai" stengsis panaikinti EK skirtą baudą

  © Photo: AB "Lietuvos geležinkeliai"
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  "Lietuvos geležinkeliai" ir išardyti bėgiai į Latviją (15)
  55 0 0

  "Lietuvos geležinkelių" generalinis direktorius pranešė, kad bendrovė jau tariasi su skundą Komisijai pateikusia "Orlen Lietuva", kaip ištaisyti pažeidimą, dėl to bus kalbamasi ir su Latvija

  VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. "Lietuvos geležinkelių" generalinis direktorius Mantas Bartuška neatmeta, kad Europos Komisijos sprendimas skirti bendrovei beveik 28 milijonų eurų baudą bus skundžiamas Europos Sąjungos teismui, siekiant sumažinti ar visai išvengti baudos, pranešė "Litovskij kurjer".

  Primename, kad praėjusį pirmadienį Europos Komisija (EK) "Lietuvos geležinkeliams" skyrė 27 873 000 eurų baudą už tai, kad, išardžiusi bėgius tarp Lietuvos ir Latvijos, įmonė sudarė konkurencijos kliūtis krovinių vežimo geležinkeliais rinkoje ir pažeidė ES antimonopolines taisykles.

  "Įvertinus (EK sprendimą — Sputnik) bus galima spręsti, kaip elgtis toliau. Vienas variantų — skųsti ir siekti, kad bauda būtų išvis panaikinta arba sumažinta. Skundimas šioje byloje yra ant stalo, jį reikės labai rimtai vertinti, nes tos sumos yra labai didelės, ypač vertinant, kad dar papildomi ieškiniai gali būti, ir ta suma gali išaugti iki 100 ar 200 milijonų eurų — tai yra labai didelė finansinė našta įmonei", — pasakė Bartuška.

  Pasak jo, vienas pirmųjų žingsnių bus bendrovės pertvarka, atskiriant infrastruktūrą, krovinių ir keleivių vežimo veiklas ir jas perduodant antrinėms įmonėms, kurias valdytų viena kontroliuojanti bendrovė.

  Taip pat Bartuška pranešė, kad "Lietuvos geležinkeliai" jau tariasi su skundą Komisijai pateikusia "Orlen Lietuva", kaip ištaisyti pažeidimą, dėl to bus kalbamasi ir su Latvija.

  "Lietuvos geležinkelių" generalinis direktorius nepakomentavo premjero Sauliaus Skvernelio pareiškimą dėl bendrovės pasiūlumo "Orlen" sumažinti tarifus, mainais į tai, kad Rengė nebūtų atstatyta.

  2008 metais "Orlen", vienas didžiausių Lietuvos geležinkelių klientų, svarstė galimybę krovinių vežimą perkelti iš Lietuvos į Latviją ir naudotis kitos geležinkelių transporto įmonės paslaugomis. 2008 metų spalio mėnesį Lietuvos geležinkeliai išardė netoli įmonės "Orlen" naftos perdirbimo įrenginių esančią 19 kilometrų ilgio bėgių kelio atkarpą, kuri jungia Lietuvą ir Latviją.

  Išardžius bėgius, įmonei "Orlen" tenka krovinius į Latviją vežti gerokai ilgesniu maršrutu. Nuo to laiko išardytas geležinkelis nebuvo atstatytas. 

  "Lietuvos geležinkelių" teigimu, Rengės geležinkelio ruožas buvo vienas iš alternatyvių geležinkelio kelių į Latviją, bet ne vienintelis. Jis išardytas, nes buvo itin prastos būklės ir nebesaugus naudoti. Tačiau ir toliau užtikrinamos galimybės susisiekti geležinkeliu su Latvija.

  Temos:
  "Lietuvos geležinkeliai" ir išardyti bėgiai į Latviją (15)

  Dar šia tema

  "Lietuvos geležinkeliai" detaliai išnagrinės EK sprendimą dėl Rengės ruožo
  "Lietuvos geležinkeliai" gavo beveik 28 mln eurų baudą
  "Lietuvos geležinkeliams" gresia 35 mln eurų bauda
  Latvija bylinėsis su Lietuva dėl išmontuotų geležinkelio bėgių
  Tegai:
  geležinkelis, Europos Komisija (EK), Lietuvos geležinkeliai, Mantas Bartuška

  Svarbiausios temos