01:32 2018 Kovo 25
Vilnius-2°C
Tiesioginis eteris
  Autodujovežiai Klaipėdos SGD terminale, archyvinė nuotrauka

  Lietuva pirmą kartą pristatys dujas Lenkijai iš Klaipėdos SGD terminalo

  © Lietuvos energetikos ministerija
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  28 0 0

  Iš Klaipėdoje esančios SGD stoties planuojama pirmą kartą pristatyti į Lenkiją suskystintųjų gamtinių dujų

  VILNIUS, spalio 10 — Sputnik. Gamtinių dujų tiekimo ir prekybos bendrovė "Litgas", priklausanti valstybės valdomai "Lietuvos energijos" energetikos įmonių grupei, Lenkijos kompanijai "DUON" patieks suskystintųjų gamtinių dujų (SGD), praneša "Litgas" spaudos tarnyba.

  Į Lenkiją SGD pirmą kartą bus gabenamos autodujovežiais iš naujosios "Klaipėdos naftos" eksploatuojamos antžeminės SGD paskirstymo stoties.

  "Sandoris su "DUON" mums yra svarbus, nes juo mes pradedame naują komercinę veiklą — antžeminį SGD tiekimą, kuri padės diversifikuoti veiklą. Džiaugiuosi, kad dėl pirmojo tiekimo pavyko sutarti su tokia solidžia ir patyrusia kompanija, kaip "DUON", taip greitai", — teigė "Litgas"  laikinai einantis pareigas generalinis direktorius Vytautas Čekanavičius.

  Anot energetikos ministro Žygimanto Vaičiūno, kad toks faktas, kaip dujų tiekimas į užsienį patvirtina teisingą valstybės kryptį, investuojant į SGD terminalo veiklą.

  "Klaipėdos terminalui atsiveria dar platesnės galimybės įsitvirtinti kaip regiono SGD vartams", — teigia Vaičiūnas.

  "Klaipėdos naftos" generalinis direktorius Mindaugas Jusius pabrėžė, kad artėjant pasauliniam sieros išmetimų laivyboje ribojimui nuo 2020 metų sausio mėnesio, iš Klaipėdos antžeminės SGD paskirstymo stoties autodujovežiais galima patiekti švariausią laivų kurą visuose Baltijos šalių uostuose.

  Per spalį ir lapkritį "Litgas" patieks "DUON" kelis šimtus kubinių metrų SGD (atitinka apie kelis šimtus tūkstančių kubinių metrų dujiniame pavidale). Jas Lenkijos kompanija gabens specialiomis autocisternomis, galinčiomis išlaikyti žemą SGD temperatūrą, siekiančią beveik —160 laipsnių savo klientams, kurie nėra prijungti prie dujotiekių tinklo.

  Dar šia tema

  Nuo spalio mažės dujų kaina verslo klientams
  Latvija stabdo SGD susitarimą tarp Baltijos šalių
  Skvernelis: kol kas Lietuvoje dujų kainos nemažės
  Pirmasis SPG krovinys iš JAV atplaukė į Klaipėdą
  Tegai:
  suskystintos gamtinės dujos (SGD), dujos, Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas, Lenkija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos