16:07 2019 Spalio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1144
 • RUB71.3066
  Bitkoinai, archyvinė nuotrauka

  Lietuvos bankas: bankai neturi teisės dirbti su virtualia valiuta

  © Photo: Pixabay
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  78 0 0

  Lietuvos bankas aiškiai apibrėžė savo poziciją dėl virtualių valiutų ir skelbia, kad bankai ir mokėjimų įstaigos neturi būti niekaip susietos su kriptovaliutomis

  VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Finansinės paslaugos turi būti aiškiai atskirtos nuo veiklos, susijusios su virtualiosiomis valiutomis, skelbia Lietuvos bankas pranešime spaudai.

  Lietuvos banko valdyba patvirtino, kad bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant.

  "Virtualiosios valiutos yra ypač rizikinga priemonė, o spekuliavimas jomis gali lemti reikšmingus pinigų praradimus. Todėl, siekiant apsaugoti finansų įstaigų klientus, mūsų šalyje teisėtai veikiančios ir Lietuvos banko prižiūrimos finansų įstaigos turi aiškiai atriboti savo veiklą nuo tokio pobūdžio priemonių. Jokiu būdu negalima kurti iliuzijos, kad virtualiosios valiutos yra prižiūrimos ar saugios", — sako Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas.

  Pagal patvirtintą poziciją, finansų rinkos dalyviai neturėtų užsiimti virtualiųjų valiutų pardavimu, neturėtų sudaryti sąlygų klientams atsiskaityti virtualiosiomis valiutomis jų išduotomis mokėjimo priemonėmis (pvzdžiui, debeto ar kredito kortelėmis ir panašiai), nevykdyti jokių operacijų virtualiosiomis valiutomis, taip pat neužsiimti jų keitimo ar kita panašia veikla.

  Be to, komunikacijos priemonėse (interneto svetainėje, mobiliojoje aplikacijoje, platformoje, bankomate, kliento elektroninėje paskyroje ir panašiai) neturėtų sieti savo paslaugų su virtualiosiomis valiutomis ir neturėtų kurti įspūdžio, kad tokios paslaugos yra prižiūrimos ir joms taikomi tokie patys apsaugos standartai kaip finansinėms paslaugoms.

  Finansų rinkos dalyviai, kurie teiks finansines paslaugas klientams, platinantiems virtualiąją valiutą ar kitaip su ja susijusiems, turės užtikrinti, kad būtų griežtai laikomasi pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos reikalavimų.

  Patvirtindamas poziciją, Lietuvos bankas kartu pateikė išaiškinimą dėl pastaruoju metu sparčiai populiarėjančio pinigų pritraukimo būdo — virtualiųjų valiutų žetonų platinimo.

  Pavyzdžiui, kai žetonai turi vertybinių popierių požymių, jiems turėtų būti privalomas reguliuotojo patvirtintas prospektas ir kiti Vertybinių popierių įstatymo reikalavimai. Priklausomai nuo platinimo pobūdžio, analogiškai būtų taikomi ir sutelktinį finansavimą, kolektyvinį investavimą, investicinių paslaugų teikimą, antrinę rinką ar finansų rinkos dalyvio kapitalo formavimą reglamentuojantys teisės aktai.

  Kas trukdo kriptovaliutoms plisti Lietuvoje? >>

  Jei konkrečiam virtualiųjų valiutų žetonų platinimo modeliui taikytinas bent vienas iš išvardytų teisinio reguliavimo požymių, prižiūrimi finansų rinkos dalyviai neturėtų dalyvauti veikloje ar teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ir turėtų laikytis jau minėtos atsiribojimo politikos.

  Dar šia tema

  Fotofaktas: Guogos sūnui krikštatėvis padovanojo kriptovaliutą
  Maskvoje atidaryta pirmoji kriptovaliutos birža
  Rusijoje norima įvesti nacionalinę kriptovaliutą
  Tegai:
  kriptovaliutos, bitkoinas, kriptovaliuta, Lietuvos bankas

  Svarbiausios temos