03:40 2018 Vasario 20
Vilnius-2°C
Tiesioginis eteris
  Senjorai, archyvinė nuotrauka

  Senjorai jau gauna didesnes pensijas

  © Фото: Альфред Микус
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Pensijos Lietuvoje (20)
  39 0 0

  Turint daugiau nei 30 metų stažą senatvės pensija vidutiniškai didėja 4,7 %

  VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Skaičiuojama, kad nuo spalio pasikeitus bazinėms pensijoms, turinčių daugiau nei 30 metų stažą žmonių senatvės pensija vidutiniškai didėja apie 13,5 euro, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos spaudos tarnyba.

  Be to, didėja ne tik senatvės, bet ir kitų rūšių socialinio draudimo pensijos — netekto darbingumo (invalidumo), našlaičių ir kitos, kurių dydis priklauso nuo bazinės pensijos. Nepakitusios liko tik našlių pensijos.

  Taip pat didėja pareigūnų ir karių valstybinės pensijos priedas už tarnybą. Lapkritį išaugusias pensijas gaus nedirbantys bei socialinio draudimo pensijos negaunantys pareigūnai bei kariai. 

  Dėl bazinės pensijos padidėjimo visiems, turintiems būtinąjį stažą, senatvės pensija išaugs vienodai — po 11 eurų. Papildomai pensijos padidės tiems, kas yra įgiję didesnį negu 30 metų darbo stažą. Kiek konkrečiai padidės žmogaus pensija, priklausys nuo individualiai sukaupto stažo.

  Numatyta, kad didesnėms pensijoms išmokėti šiemet papildomai prireiks 31 milijono eurų.

  Iki šiol vidutinė senatvės pensija, turint būtinąjį stažą, siekė 288 eurus. Padidinus bazinę pensiją ji pasiekė 301 eurą arba 46% vidutinio darbo užmokesčio.

  Šiuo metu pensiją sudaro trys dalys: pagrindinė dalis (110% bazinės pensijos), kuri yra vienoda visiems, turintiems būtinąjį stažą; papildoma dalis, kuri apskaičiuojama, atsižvelgiant į darbo stažą ir žmogaus gautas draudžiamąsias pajamas, bei priedas už papildomą stažą — jis skaičiuojamas už kiekvienus pilnus metus, viršijančius 30 metų stažo, pridedant po 3% bazinės pensijos.

  Temos:
  Pensijos Lietuvoje (20)

  Dar šia tema

  Seimo nariai siūlo skirti keturių vaikų motinoms valstybines pensijas
  Bazinės pensijos didės Lietuvoje nuo spalio
  Lietuvos ekonomistas apie pensijas šalyje — ES mes esame autsaideriai
  Mažos pensijos netrukdo senjorams rūpintis benamėmis katėmis
  Tegai:
  pensijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos