22:49 2018 Vasario 22
Vilnius-11°C
Tiesioginis eteris
  Dalia Grybauskaitė susitiko su Klausu Schwabu, nuotrauka iš įvykio vietos

  Grybauskaitė dalyvaus Pasaulio ekonomikos forume Davose

  © Lietuvos Respublikos prezidentūra/Robertas Dačkus
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  29 0 0

  Lietuvoje viešintis Pasaulio ekonomikos forumo Davose įkūrėjas įteikė prezidentei kvietimą dalyvauti forume

  VILNIUS, spalio 12 — Sputnik. Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvoje viešinčiu Pasaulio ekonomikos forumo Davose įkūrėju ir valdybos pirmininku Klausu Schwabu, kuris asmeniškai pakvietė šalies vadovę 2018 metų pradžioje apsilankyti Davoso forume, rašoma Prezidentūros pranešime spaudai.

  Prezidenė jau trečią kartą dalyvaus forume, kuriame susirenka įtakingiausi pasaulio politikai, verslininkai ir nuomonės formuotojai.

  "Davoso forumo įkūrėjas ir vadovas lankosi Lietuvoje, yra geriausias įrodymas, jog mūsų šalis pasaulyje vis labiau įsitvirtina kaip veržli, inovatyvi ir patikima valstybė", — teigė prezidentė.

  Pasak šalies vadovės, Lietuva gali didžiuotis šviesolaidžių internetu, kuris yra vienas greičiausių visame pasaulyje, čia gaminami lazeriai užima daugiau kaip 10% pasaulio mokslinės lazerių rinkos, pagal verslo kūrimo sąlygas patenkame tarp 30 palankiausių viso pasaulio šalių, o dėl strategiškai palankios vietos ir daugiakalbių IT talentų turime vieną patraukliausių ekosistemų startuoliams kurti.

  Susitikime Grybauskaitė pabrėžė, kad pasaulyje itin vertinama ir Lietuvos energetinės nepriklausomybės patirtis — dėl suskystintų gamtinių dujų terminalo projekto konsultuojamos tokios šalys kaip Kroatija, Indonezija, Kolumbija, Urugvajus, Brazilija, Malta, PAR.

  Pasaulio ekonomikos forume Davose kasmet susirenka įtakingiausi politikos ir verslo atstovai, tarptautinių korporacijų vadovai, visuomenininkai ir nuomonių lyderiai. Čia gimsta naujos idėjos, užmezgami tarptautiniai ryšiai, diskutuojama visam pasauliui svarbiais klausimais. Planuojama, kad kitąmet Šveicarijos mieste susitiks beveik 3 tūkstančiai pasaulio lyderių.

  Schwabo vadovaujama organizacija kasmet vertina pasaulio valstybių konkurencingumą. Todėl susitikime buvo aptartos sritys, į kurias Lietuva turėtų atkreipti didžiausią dėmesį siekdama dar labiau padidinti Lietuvos ekonomikos konkurencingumą pasaulyje — tai švietimo kokybės gerinimas, inovacijų plėtra, aktyvus darbas siekiant išlaikyti ir pritraukti talentus.

  Dar šia tema

  Lietuva laikosi stabilaus augimo tendencijos
  Lietuva konkurencingumo reitinge smuktelėjo dvejomis pozicijomis
  Tegai:
  pasaulio ekonomika, ekonomika, Pasaulio ekonomikos forumas, Klausas Schwabas, Dalia Grybauskaitė
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos