02:51 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Ignalinos atominės elektrinės uždarymas (61)
  48

  Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija suteikė atominei elektrinei licenciją, kurį leidžia pradėti karštuosius bandymus, naudojant radioaktyviąsias atliekas

  VILNIUS, spalio 13 — Sputnik. Valstybės įmonė Ignalinos atominė elektrinė (IAE) gavo Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos (VATESI) licenciją eksploatuoti Kietųjų radioaktyviųjų atliekų tvarkymo ir saugojimo kompleksą, praneša atominės spaudos tarnyba.

  Licencijos gavimas leidžia pradėti paskutinį projekto etapą — karštuosius bandymus, naudojant radioaktyviąsias atliekas. Karštųjų bandymų metu pagal patvirtintas su VATESI karštųjų bandymų programos apimtis radioaktyviosios atliekos bus išimamos iš laikinųjų eksploatavimo atliekų saugyklų bei iš blokų, transportuojamos į kompleksą B3, kur bus apdorojamos, pakuojamos ir talpinamos į B4 saugyklas.

  Pagrindinis karštųjų bandymų programos tikslas yra pademonstruoti  KRATSK įrangos ir sistemų pasirengimą eksploatavimui pagal techninio projekto ir techninės specifikacijos reikalavimus, taip pat įrodyti, kad radioaktyviųjų atliekų rūšiavimas, apdorojimas, pakavimas, radiologinis apibūdinimas, transportavimas ir saugojimas vykdomi saugiai ir patikimai bei atitinka visus naujausius Lietuvos Respublikos įstatymų, Europos Sąjungos standartų ir TATENA rekomendacijų reikalavimus.

  "Tai yra svarbus Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimo etapas, kurį pavyko pasiekti IAE personalo intensyvaus darbo ir visų suinteresuotų šalių — Europos Komisijos, Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko, Rangovo, Energetikos ministerijos, VATESI —  konstruktyvaus bendradarbiavimo dėka. Puikus komandinis darbas ir bendradarbiavimas su visomis institucijomis padėjo mums įveikti projekto iššūkius ir pasiekti šį reikšmingą rezultatą", — sako IAE generalinis direktorius Darius Janulevičius.

  B2/3/4 projektas yra finansuojamas Tarptautinio Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo rėmimo fondo (TIENRF) lėšomis, kurias administruoja Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas. Donorų Asamblėją, kuri yra TIENRF valdytoja, sudaro Europos Komisija, Austrija, Belgija, Danija, Didžioji Britanija, Suomija, Prancūzija, Vokietija, Airija, Liuksemburgas, Nyderlandai, Norvegija, Lenkija, Ispanija, Švedija, Šveicarija.

  Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimo pakeliui

  Kietųjų radioaktyviųjų atliekų išėmimo ir pradinio apdorojimo kompleksas yra Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimo projekto dalis, kurio tikslas yra pastatyti naują IAE kietųjų radioaktyviųjų atliekų tvarkymo ir saugojimo kompleksą.

  Pradėjus eksploatuoti naujus atliekų išėmimo, perdirbimo ir saugojimo įrenginius visos iki šiol IAE susikaupusios kietosios radioaktyviosios atliekos, nekeliant pavojaus personalui, gyventojams ir aplinkai, bus sutvarkytos pagal naują kietųjų radioaktyviųjų atliekų tvarkymo ir saugojimo sistemą,  atitinkančią visus naujausius Lietuvos Respublikos įstatymų, Europos Sąjungos standartų ir TATENA rekomendacijų reikalavimus.

  Ignalinos atominė elektrinė — vienintelė Baltijos šalyse buvusi Lietuvos energetinės sistemos branduolinė jėgainė, pastatyta šalia sienos su Baltarusija ir turėjusi didžiausius pasaulyje reaktorius.

  Lietuvai vykdant stojimo į ES sutartyje numatytus įsipareigojimus, 2009 metų gruodžio 31 dieną elektrinė visiškai nutraukė elektros energijos gamybą.

  Temos:
  Ignalinos atominės elektrinės uždarymas (61)

  Dar šia tema

  Ignalinos AE nuosekliai vykdo Europos komisijos rekomendacijas
  Ignalinos atominėje elektrinėje išmontuota 25% visos įrangos
  Ignalinos AE nereikalingą turtą parduoda elektroniniu būdu
  Tegai:
  karštieji bandymai, Ignalinos atominė elektrinė (IAE)

  Svarbiausios temos