15:39 2018 Gegužės 23
Vilnius+ 19°C
Tiesioginis eteris
  Lietuvos Vyriausybė, archyvine nuotrauka

  Nacionalinis susitarimas: ir algas pakels, ir mokesčius sumažins

  © Photo: Lietuvos Respublikos Vyriausybė
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  2820

  Nacionaliniame susitarime įsipareigojama didinti darbuotojų darbo užmokestį ir mažinti darbo jėgos apmokestinimą, didinti viešojo sektoriaus efektyvumą ir gerinti viešųjų paslaugų kokybę

  VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Pirmadienį valdžios, verslo ir profsąjungų atstovai Vyriausybėje pasirašė nacionalinį susitarimą dėl šalies pažangai būtinų reformų, praneša Vyriausybės spaudos tarnyba.

  "Tai labai svarbus žingsnis, liudijantis,  kad socialinis dialogas vystosi į aukštesnį ir kokybiškesnį lygį. Šis susitarimas su profsąjungomis, verslą ir investuotojus vienijančiomis organizacijomis sudarys galimybes mums glaudžiau bendradarbiauti, Vyriausybei sėkmingai siekti esminių pokyčių daugelyje sričių", — sakė Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

  Socialiniai partneriai ketina siekti mokesčių sistemos suderinamumo ir stabilumo, aukšto šalies konkurencingumo.

  Ketinama mažinti darbo jėgos apmokestinimą, perkeliant mokestinę naštą mažiau ekonomikos augimui žalingiems mokesčiams. Žadama nedidinti bendros mokestinės naštos verslui ir vadovautis principu, kad vieni mokesčiai būtų didinami mažinant kitus.

  Ko laukti iš naujojo biudžeto?
  © Sputnik / Edvinas Mamontovas

  Atsižvelgiant į ekonomikos augimą, įsipareigojama didinti darbuotojų darbo užmokestį, sukurti efektyvų bendrojo ugdymo mokyklų, profesinio mokymo ir aukštojo mokslo įstaigų tinklą. Bus siekiama investuoti į darbuotojų kvalifikaciją, darbo sąlygų gerinimą ir veiklos svarbą atitinkantį darbo užmokestį.

  Nacionaliniame sutarime numatyta didinti viešojo sektoriaus efektyvumą, optimizuoti darbuotojų skaičių ir gerinti teikiamų  paslaugų kokybę. Didelį dėmesį žadama skirti  švietimo ir mokslo kokybės, efektyvumo ir mokymosi visą gyvenimą užtikrinimui.

  Vystant ir toliau stiprinant socialinį dialogą, numatyta iki 2018 metų pabaigos parengti šakos darbuotojų  teritorines kolektyvines sutartis, kuriems atstovauja darbdavių organizacijos ir kuriuose veikia profesinių sąjungų organizacijos. Rengiant minėtas sutartis, metodinę pagalbą suteiks Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

  Susitarimą pasirašė premjeras Skvernelis, "Investuotojų forumas", Lietuvos pramonininkų konfederacija, Lietuvos verslo konfederacija, Lietuvos darbdavių konfederacija, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija, Lietuvos profesinė sąjunga "Solidarumas", Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija.

  Daugiau informacijos apie dokumentą rasite čia.

  Dar šia tema

  Naujoju biudžetu Vyriausybė stengiasi įveikti skurdą
  Seimas siekia padidinti politikų ir biudžetininkų atlyginimus
  Biudžetas padengs: Big Beno remonto išlaidos padvigubėjo
  Tegai:
  Nacionalinis susitarimas, Vyriausybė
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos