00:57 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  23

  Dalia Grybauskaitė dalyvaudama Europos Vadovų Taryboje apibrėžė Lietuvos prioritetus ES darbuose ateinantiems dvejiems metams

  VILNIUS, spalio 20 — Sputnik. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Europos Vadovų Taryboje dalyvauja ES vadovų darbo pusryčiuose, kur tariamasi dėl prioritetinių ES darbų ateinantiems dvejiems metams.

  Kitų metų pradžioje ES vadovai pradės pasirengimą deryboms dėl naujo daugiamečio ES biudžeto. Lietuvai itin svarbu ne tik užsitikrinti kuo didesnį finansavimą žemės ūkiui, struktūrines lėšas, bet ir paramą strateginiams projektams, sinchronizacijai, saugiam Ignalinos AE uždarymui, kitoms valstybei svarbioms sritims, pranešė Prezidentės spaudos tarnyba.

  Tarp svarbiausių ateityje numatytų darbų yra ir Lietuvai ypač aktualūs klausimai: ES ekonomikos skatinimas, socialinių iššūkių sprendimas, derybų dėl daugiamečio ES biudžeto pradžia. Iki 2019 metų vasaros planuojama surengti dar 12 aukščiausio lygio ES vadovų susitikimų.

  Jau kitą mėnesį Europos vadovai susitiks Švedijoje, kur spręs, kaip mažinti skurdą ir socialinę atskirtį visos Europos mastu. Gruodį lyderių dėmesys bus skiriamas euro zonai, siekiant didinti Europos atsparumą globaliems finansiniams iššūkiams. Vadovai taip pat planuoja skatinti inovacijas, plėsti ES prekybos politiką, stiprinti ES saugumą ir bendrąją rinką.

  Dar šia tema

  Skurdui mažinti, pensijoms ir vaikams valstybė skirs apie 0,5 mlrd eurų
  Grybauskaitė Briuselyje pasisakė už kibernetinį saugumą
  Grybauskaitė išvyksta į Briuselį susitikti su ES vadovais
  Grybauskaitė prašo EK kompensacijos dėl "Gazpromo" monopolio
  Tegai:
  ES biudžetas, žemės ūkis, ekonomika, Briuselis

  Svarbiausios temos