01:07 2018 Kovo 25
Vilnius-2°C
Tiesioginis eteris
  Verslininkai, archyvinė nuotrauka

  Iš Lietuvos emigravę verslininkai vilioja išvykti savo kolegas

  CC0 / pixabay
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  38 0 0

  Nors statitstika rodo, kad kiekvienais metais į Lietuvą grįžta vis daugiau žmonių, tačiau smulkių verslininkų asociacija teigia, kad emigrantai vilioja išvykti ir likusius Lietuvoje pažįstamus

  VILNIUS, lapkričio 3 — Sputnik. Smulkių verslininkų ir prekybininkų asociacija pastebi, kad iš Lietuvos emigravę smulkųjį verslą turėję žmonės ne tik neplanuoja grįžti, bet ir vilioja čia likusius kolegas atvykti pas juos, penktadienį buvo teigiama LRT Radijo eteryje.

  Statistikos departamento duomenimis, pernai į Lietuvą grįžo daugiau kaip 46 tūkstančiai emigrantų. Žiniasklaidoje gausu istorijų apie jų Lietuvoje kuriamus verslus.

  Vis dėlto, pavyzdžiui, smulkiuosius prekybininkus vienijančios asociacijos sako mažai susiduriančios su grįžusiais emigrantais. Dažniau pastebi atvejų, kai išvykusieji bando pas save prisikviesti čia likusius kolegas, kurie gerai išmano smulkiojo verslo ar turgaus prekybos subtilybes.

  Specialistai, dirbantys su startuoliais, mato truputį kitokias tendencijas. Anot jų, žmonės, pagyvenę užsienyje, turi daugiau idėjų, labiau pasitiki savimi ir grįžę drąsiau imasi verslų. Tiesa, dažniausiai jie siekia susirasti neišnaudotą verslo nišą ir pasiūlyti klientams naujų paslaugų ar produktų.

  Šiais metais vasarą "Citadele" banko atlikta apklausa parodė, kad beveik pusė Lietuvos verslininkų (46%) didžiausia socialine grėsme verslo plėtrai per artimiausius penkerius metus laiko gyventojų emigraciją.

  "Citadele" banko Smulkiojo ir vidutinio verslo klientų departamento direktorės Giedrės Kubiliūnienės teigimu, emigracija verslo sektoriui baisi visų pirma todėl, jog ji reiškia verslui mažėjančią paklausą vidaus rinkoje, kas neišvengiamai nulemia ir prastesnes derybines pozicijas su tiekėjais, ir būtinybę kelti savo parduodamų paslaugų ir prekių kainas.

  Statistikos departamento duomenimis, nuo sausio iki birželio mėnesio išvykimą iš Lietuvos deklaravo 31 731 žmogus. Pernai per tą patį laikotarpį iš šalies oficialiai išvyko 21 248 žmonės.

  Emigracija išlieka pagrindinė nuolatinio gyventojų mažinimo Lietuvoje priežastis. Pernai dėl emigracijos į Vakarų Europą Lietuva prarado apie 30 tūkstančių žmonių. Tyrimai rodo, kad dauguma Lietuvos emigrantų išvyksta į Vakarų Europą geresnio atlyginimo.

  Dėl emigracijos ir neigiamo natūralaus gyventojų prieaugio Lietuvos gyventojų skaičius sumažėjo nuo 3,7 milijono 1990 metais iki 2,8 milijono šiemet. Eurostato duomenimis, 2016 metais Lietuvoje buvo užfiksuotas didžiausiai gyventojų skaičių sumažėjimas tarp visų Europos Sąjungos šalių — 14,2 žmonių tūkstančiui gyventojų.

  Dar šia tema

  Emigrantui žodžiais nepadėsi
  Šviečia, bet nešildo: kas laukia lietuvių Britanijoje po Brexit?
  Vilnius tapo ateities verslo startuolių sostine
  Tegai:
  smulkieji verslininkai, verslininkai, emigracija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos