03:21 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  46

  Tarptautinis tiriamosios žurnalistikos konsorciumas paskelbė duomenis apie žinomų politikų ir žvaigždžių dalyvavimą ofšorinėse kompanijose; britų muzikantas keletą metų investavo į ofšorines įmones Maltoje ir Gernsyje

  VILNIUS, lapkričio 7 — Sputnik. Airijos roko muzikantui, grupės U2 vokalistui Bono (tikrasis vardas Paul David Hewson) per ofšorinę kompaniją priklauso verslo dalis Utenos prekybos centre "Aušra". Apie tai pranešė "The Guardian" remdamasis Tarptautinio tiriamosios žurnalistikos konsorciumo (ICIJ) duomenimis.

  Sekmadienį ICIJ, finansuojamas vienu iš George Soros fondų, ir eilė tarptautinių žiniasklaidų paskelbė duomenis apie ofšorinių įmonių veiklą. Medžiagą, suvienytą į vieną sąrašą pavadinimu "Paradise Papers", sudaro maždaug 13,5 milijonų dokumentų. Ji apima daugiau nei 50 metų laikotarpį.

  Iš pateiktų dokumentų akivaizdu, kad Bono investuotoja į Maltos bendrovę "Nude Estates", kuri įsigijo prekybos centrą "Aušra" už 5,8 milijonų eurų netrukus po to, kai jis buvo atidaryta 2007 metais. 2012 metais verslas perduotas bendrovei "Nude Estates 1", įregistruotai Gernsio saloje (Normandijos salos). Malta yra valstybė su žemu apmokestinimo lygiu.

  Užsienio investuotojai turi mokėti tik penkių procentų mokestį. Gernsio saloje bendrovių pajamos nėra apmokestinamos.

  Kaip "The Guardian" pranešė Bono atstovas, muzikantas iš tiesų yra pasyvus "Nude Estates", kuri buvo oficialiai įregistruota Maltoje, tačiau užsidarė 2015 metais, investorius. Taip pat muzikanto atstovas patvirtino, kad Bono buvo pasyvus investuotojas į bendrovę Gernsis saloje.

  Po duomenų paviešinimo Lietuvos valstybinė mokesčių inspekcija "pradėjo kontrolės procedūrą".

  Pats U2 grupės lyderis pareiškė, kad nežinojo apie galimą mokesčių įstatymo pažeidimą, kai naudojo Maltoje įregistruotą bendrovę, pirkdamas prekybos centro dalį Lietuvoje, rašo laikraštis.

  Pasak Bono, įmonės valdytojai užtikrino jį, kad sandoris buvo vykdomas pagal mokesčių įstatymus, tačiau jis palankiai vertina finansinį patikrinimą, kurį ketina atlikti Lietuvos valdžia.

  Dar šia tema

  Lietuvis apgavo JAV kompanijas 100 mln dolerių
  Verslas visur: Trampo kompanija per rinkimus uždirbo 12,8 mln dolerių
  Tegai:
  mokesčiai, prekybos centras, U2, Bono, Utena, Lietuva

  Svarbiausios temos