23:56 2019 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1402
 • RUB75.6267
  Radiacijos matuoklis, archyvinė nuotrauka

  Lietuviai gamina radiacijos matuoklius Niujorko policininkams

  © Photo: Polimaster
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  80 0 0

  Netoli Vilniaus įsikūrusioje gamykloje lietuviai gamina radiacijos matuoklius, kurie vėliau eksportuojami į Jungtinę Karalystę, Vokietiją, Nyderlandus, Belgiją, Lenkiją, bet daugiausia į JAV

  VILNIUS, lapkričio 30 — Sputnik. Lietuvoje, šalia Vilniaus įsikūrusioje bendrovėje "Polimaster Europe" pagaminti radiacijos matuokliai iškeliauja į Jungtinę Karalystę, Vokietiją, Nyderlandus, Belgiją, Lenkiją, bet apie 80% prietaisų eksportuojama į Jungtines Valstijas, praneša LRT su nuoroda į bendromenės pranešimą spaudai.

  Radiacijos matuokliai yra įvairių modelių, jų kainos svyruoja nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų. Pareigūnai matuoklius segi prie diržo kaip raciją arba tiesiog nešiojasi kišenėje. Yra ir tokių matuoklių, kuriuos galima nešioti ant riešo kaip laikrodį. Pagrindinė šių prietaisų paskirtis yra fiksuoti radioaktyvių medžiagų kiekį aplinkoje, tiksliai nustatyti jų kiekį ir nedelsiant apie tai pranešti garsiniu signalu.

  Nedidelėje gamykloje dirbantys inžinieriai ir elektronikos specialistai susikaupę surinkinėja būsimus radiacijos matuoklius, juos testuoja įprastomis ir ekstremaliomis sąlygomis (nuo —40 iki +60 laipsnių Celsijaus temperatūroje), kruopščiai patikrina parametrus ir ruošia prietaisus eksportui į užsienio rinkas, daugiausia — JAV. Pagrindiniai radiacijos matuoklių bandymai atliekami laboratorijoje, kuri turi 70 centimetrų storio sienas ir yra įrengta 5 metrų gylyje po žeme.

  "Čia prietaisai tikrinami elektromagnetinių bangų spinduliuotės būdu. Be abejo, mūsų specialistai šį procesą stebi saugioje patalpoje per kompiuterio ekraną: spinduliuotė yra tokia intensyvi ir pavojinga, kad vienas žmogus jau po minutės, o kitas vos per 30 sekundžių čia būdamas gautų mirtiną dozę", — paaiškina "Polimaster Europe" vadovas Michailas Semeniukas. 

  Semeniukas tvirtina, kad daugiausia matuoklių iškeliauja į JAV, kur policijos pareigūnai įgyvendina didelio masto antiteroristinę programą, pagal kurią yra ypač sustiprinta šalies apsauga.

  "Naudodamiesi mūsų sukurtais matuokliais amerikiečių policijos, saugumo ir muitinės pareigūnai nuolat stebi, ar aplinkoje nėra normas viršijančių radiacijos šaltinių, ir gali labai greitai aptikti net menkiausią įtarimą keliantį objektą. Pavyzdžiui, muitinės pareigūnai mūsų matuokliais tikrina krovinius, konteinerius, keleivių bagažą", — pasakojo įmonės vadovas Semeniukas.

  Taikant terorizmo prevencijos priemones didelis dėmesys skiriamas išpuolių, panaudojant taip vadinamas radiacijos bombas, prevencijai. Radiacijos bombai sprogus į aplinką gali būti paskleistas didelis kiekis pavojingų radioaktyvių medžiagų.

  Dar šia tema

  Lietuva liks be "Coca-Cola"
  "Girteka" pirmoji Europoje perka elektrinį "Tesla" vilkiką
  Tegai:
  gamyba, radiacijos matuoklis, radiacija, eksportas, Polimaster Europe, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos