12:47 2018 Kovo 21
Vilnius-3°C
Tiesioginis eteris
  Pinigai, archyvunė nuotrauka

  Seimas įteisino socialinio draudimo įmokų "grindis"

  CC0 / pixabay
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  86 0 0

  Nustatyta, kad ne visą darbo laiką dirbančių asmenų socialinio draudimo įmokos bus mokamos nuo sumos, ne mažesnės negu minimalusis darbo užmokestis

  VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Seimas priėmė įstatymo pataisas, kuriomis nutarta įtvirtinti socialinio draudimo įmokų ir "grindis", kurias teks mokėti nuo sumos, ne mažesnės nei minimali mėnesinė alga, net jeigu darbuotojas dirbs ne visą etatą.

  Įstatyme įtvirtintos socialinio draudimo įmokų "grindys" už samdomą darbą dirbančius asmenis. Nustatyta, kad ne visą darbo laiką dirbančių asmenų socialinio draudimo įmokos bus mokamos nuo sumos, ne mažesnės negu minimalusis darbo užmokestis (kitų metų MMA bus 400 Eur).

  Šios įmokos galės būti skaičiuojamos nuo mažesnės negu minimalusis darbo užmokestis sumos, jeigu mėnesį asmuo buvo draustas pas kitą draudėją arba gavo socialinio draudimo pensiją, arba jeigu asmuo yra ne vyresnis nei 24 metų.

  Socialinio draudimo įmokos taip pat bus skaičiuojamos nuo mažesnės sumos, jeigu darbuotojui priskaičiuotas faktiškas darbo užmokestis yra mažesnis negu minimalusis darbo užmokestis dėl to, kad darbuotojas dalį jam priklausančio dirbti laiko nedirbo dėl nedraudiminio laikotarpio arba gavo ligos, motinystės arba tėvystės išmoką.

  Seimas suvienodino socialinio draudimo įmokas visoms savarankiškai dirbančiųjų asmenų kategorijoms ir nustatė, kad šie asmenys mokės pensijų socialinio draudimo įmokas nuo pusės gautų mokestinių pajamų.

  Naujomis nuostatomis nuspręsta įtvirtinti ūkininkams ir jų partneriams maksimalias pajamų sumas, nuo kurių nemokamos socialinio draudimo įmokos: 2018 metais 14 vidutinių šalies darbo užmokesčių per kalendorinius metus, 2019-aisiais ir vėlesniais — 28 vidutiniai šalies darbo užmokesčiai.

  Verslo liudijimus turintiems asmenims, veiklą vykdantiems trumpesniais nei mėnesis laikotarpiais, sudaryta galimybė susimokėti socialinio draudimo įmokas už visą kalendorinį mėnesį.

  Pagal priimtus pakeitimus individualių įmonių savininkai, mažųjų bendrijų nariai, ūkinių bendrijų tikrieji nariai, ūkininkai bei jų partneriai ir asmenys, vykdantys individualią veiklą, vienerius metus nuo pirmosios veiklos pradžios galės nemokėti socialinio draudimo įmokų.

  Už naujas nuostatas balsavo 54 Seimo nariai, prieš — 1, susilaikė 25 parlamentarai.

  "Sodros" duomenimis, šiuo metu iš viso yra beveik 190 tūkstančių darbuotojų, kurie uždirba mažiau nei MMA (dabar 380 Eur). Iš jų 20,3 tūkstančiai yra jaunesni nei 24 metų, o 16,2 tūkstančiai yra vyresni nei 65 metų.

  Dar šia tema

  Lietuvoje bus didinami biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimai
  Siūloma nuo gegužės medicinos darbuotojų atlyginimus didinti 20%
  Tegai:
  minimalus darbo užmokestis, socialinis draudimas, Seimas
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos