12:17 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  33

  Trečiadienį prezidentė pasirašė įstatymą dėl Lietuvos ir CERN susitarimo ratifikavimo, nuo šiol Lietuvos atstovai dalyvaus CERN mokslinių tyrimų programose

  VILNIUS, gruodžio 13 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė įstatymą dėl Lietuvos ir Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos (CERN) susitarimo, suteikiančio Lietuvai CERN asocijuotosios narės statusą, praneša Prezidentūra.

  Tarp Baltijos šalių Lietuva pirmoji sulaukė narystės šioje organizacijoje, kaip valstybė, pasiekusi didelę pažangą mokslo, technologijų ir inovacijų srityje.

  Seimui ratifikavus šį susitarimą ir Prezidentei pasirašius įstatymą Lietuva oficialiai tampa asocijuotąja nare vienoje didžiausių ir pažangiausių pasaulyje mokslo organizacijų.

  "Nuo šiol Lietuvos atstovai dalyvaus CERN mokslinių tyrimų programose, CERN Tarybos ir jos komitetų darbe, bus sudarytos galimybės plėstis inovatyvioms verslo įmonėms, doktorantai, studentai, jaunesnieji mokslo darbuotojai galės dirbti ir stažuotis CERN, o pramonės įmonės — dalyvauti CERN viešųjų pirkimų konkursuose", — teigiama pranešime spaudai.

  Prieš pusę metų, birželį, Prezidentūroje pasirašytas susitarimas Lietuvos mokslui ir verslui suteikė reikšmingų augimo impulsų ir naujų bendradarbiavimo su CERN galimybių.

  Grybauskaitės iniciatyva Lietuvoje bus įkurtas CERN verslo inkubatorius, kuriame įsikurs žinioms ir mokslui imlios įmonės. Tai bus jau dešimtasis inkubatorius tarp panašių CERN verslo inkubatorių, įkurtų kitose šalyse.

  Ateinančių metų pradžioje Lietuvoje laukiama atvykstant CERN delegacijos.

  Lietuvos narystė CERN yra tiesiogiai susijusi su naryste Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (OECD), kuri ypatingą dėmesį skiria inovacijoms.

  Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacija, bendrai vadinama CERN — didžiausia pasaulyje dalelių fizikos laboratorija, esanti į šiaurės vakarus nuo Ženevos, išdėstyta Šveicarijos ir Prancūzijos teritorijose. Laboratorijos pagrindinė funkcija yra parūpinti dalelių greitintuvus ir kitą įrangą dalelių fizikos moksliniams tyrimams.

  Dar šia tema

  Kuo gali didžiuotis Lietuva technologijų vystymosi srityje?
  Lietuva pirmauja tarp Baltijos šalių inovatyviausių ekonomikų sąraše
  "Inovacijų savaitė 2016" pranoko organizatorių lūkesčius
  Tegai:
  Europos branduolinių tyrimų organizacija (CERN), Lietuva

  Svarbiausios temos