03:07 2020 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (270)
  104

  Lietuva, Latvija ir Estija palaipsniui pradeda suprasti, kad neigimo pozicija, kurios jos laikosi Rusijos projekto atžvilgiu, jau išsieikvojo save iki galo

  VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. Baltijos šalys paliko "Nord Stream-2" priešų stovyklą, praneša Sputnik Estija.

  Šiuo metu Lietuva, Latvija ir Estija ruošiasi nutraukti savo bandymus sutrukdyti projekto realizavimui, jeigu jis atitiks ES reikalavimus.

  Nord Stream-2, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Сергей Гунеев

  Jų pranešime jau nėra kategoriškų prieštaravimų "Nord Stream-2" projektui, be to, nėra ir teiginių, jog Rusijos projektas neatitinka Europos interesų. Pabrėžiama, kad valstybių valdžios atsižvelgė į tai, jog projektas, jo pilno įgyvendinimo atveju, turi atitikti ES įstatymus ir Energetinės sąjungos principus.

  Straipsnyje teigiama, kad Baltijos šalių ministrų pirmininkų priimtas memorandumas reiškia, jog šios valstybės keičia savo požiūrį į Europą suskaldžiusį projektą.

  Tačiau dar 2015 metais susitikę Baltijos šalių premjerai pasirašė visiškai kitą dokumentą — apie tai, kad Rusijos projektas prieštarauja ES planams diversifikuoti energijos šaltinių tiekimus ir siekiant pašalinti "vieno tiekėjo dominavimą", turint omenyje Rusiją.

  Sputnk Estija teigimu, Baltijos šalių požiūris galėjo pasikeisti dėl to, kad priešpriešinimas "Nord Stream-2" neturėjo jokių teigiamų rezultatų. Susitarimai pasirašomi, pinigai siunčiami, vamzdžiai gaminami. Tolimesnė opozicija galėtų sukelti nepatogumų Vilniui, Rygai ir Talinui.

  "Bet turbūt rimčiau yra tai, kad Baltijos šalims teko strategiškai pasirinkti tarp Lenkijos, kuri yra aršiausia "Nord Stream-2" priešininkė, ir Vakarų Europos valstybių, kurių įmonės finansiškai suinteresuotos Rusijos dujomis", — rašoma straipsnyje.

  Kai kurie Rusijos ekspertai mano, kad "neigimo pozicija, kurios iki šiol laikėsi Baltijos šalys, jau nebeaktuali".Tačiau nereikia manyti, kad Blatijos šalys nuo šiol laikysis neutralios pozicijos projekto atžvilgiu. Greičiauisia, valstybės keis taktiką ir stengsis paveikti situaciją kitais metodais, Rusijos sąskaita.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (270)

  Dar šia tema

  Udalcovas: "Nord Stream-2" sumažins dujų tiekimo kainas dvigubai
  Danija užkerta kelią "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Nord Stream-2, dujos, ekonomika, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos