10:54 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  210

  Bitkoino kaina gali nukristi iki nulio, jei jis nebus naudojamas kaip mokėjimo priemonė, mano investicinio banko "Morgan Stanley" ekspertai

  VILNIUS, gruodžio 26 — Sputnik.  Bitkoino kursas gali nukristi iki nulio, jeigu pasaulis nepradės naudoto jo kaip mokėjimo priemonės, teigia investicinio banko "Morgan Stanley" ekspertai kartu su analitiku Džeimsu Fosetu.

  Kriptovaliutos rinkos tyrimo rezultatais ekspertai pasidalijo su klientais specialiu analitiniu raštu, praneša RBC su nuoroda į leidinį Business Insider.

  Galima bitkoino kurso sumažėjimo priežastimi ęgali tapti tai, kad tik vienetai dabar pasiruošę priimti jį kaip mokėjimo priemonę. "Morgan Stanley" duomenimis, iš 500 didžiausių pasaulyje internetinių mažmenininkų, tik trys žaidėjai bitkoiną naudoja atsiskaitydami. Šis faktas, rašo analitikai, rodo, kad ateityje bitkoinas gali netekti vertės.

  "Jei niekas nepriims šios technologijos mokėjimams, (bitkoino) kaina bus lygi nuliui", — sako Fosetas.

  Kurso sumažėjimui įtaką turės ir maža kriptovaliutos prekybos apimtis. Kasdieninė bitkoino prekybos apimtis dabar sudaro tris milijardus dolerių, tuo tarpu vidutinė kasdieninė prekybos apimtis pasaulinėje valiutų rinkoje sudaro apie 5,4 trilijono dolerių, rašo leidinys. Negali bitkoino tinklas pasigirti ir didele transakcijų apimtimi: bitkoino transakcijų apimtis per parą siekia 300 milijonų dolerių, o per sistemą "Visa"  kasdien vyksta operacijos apytiksliai už 17 milijardų dolerių sumą.

  "Ar galima bitkoiną laikyti valiuta? Ne. Nėra procentinio tarifo, susijusio su bitkoinu. Skaitmeniniu auksu? Galbūt. Tačiau jam nėra praktinio taikymo, o auksas tuo metu naudojamas elektronikoje ir juvelyrikoje. Tačiau investuotojai, matyt, priskiria jam tam tikrą vertę. Ar tai mokėjimo tinklas? Taip, bet jį labai sunku mastabuoti ir neimti komisijos už transakciją", — aiškina Fosetas.

  Bitkoino, populiariausios ir brangiausios kriptovaliutos pasaulyje, kursas gruodžio 26-osios ryte sudarė 16,8 tūkstančių dolerių.

  Dar šia tema

  Bitkoinas atnaujino istorinį rekordą, viršijęs 4 tūkst dolerių
  Kas trukdo kriptovaliutoms plisti Lietuvoje?
  Tegai:
  mokėjimo priemonė, bitkoinas, kriptovaliuta, investicinis bankas "Morgan Stanley"

  Svarbiausios temos