00:01 2019 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1123
 • RUB71.0887
  KonferencijaRussian Blockchain Week 2017, archyvinė nuotrauka

  Lietuvos bankas planuoja iki 2019-ųjų įdiegti blokų grandinės technologiją

  © Sputnik / Евгений Биятов
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  107 0 0

  Lietuvos bankas numato sukurti "LBChain" bandomąją FinTech inovacija grįstą platformą

  VILNIUS, sausio 9 — Sputnik. Vieną perspektyviausių FinTech inovacijų — blokų grandinės technologiją (anglų kalba blockchain) ir ja grįstas paslaugas — šalies bei užsienio įmonės galės plėtoti ir išbandyti Lietuvos banko numatomoje kurti "LBChain" bandomosios aplinkos platformoje, rašoma Lietuvos banko pranešime spaudai.

  "Blokų grandinės technologija turi milžinišką pritaikymo potencialą diegiant vartotojams naudingas inovacijas tiek finansų, tiek viešajame sektoriuose. Atvėrus reguliuotojo prižiūrimą erdvę šiai technologijai plėtoti, mūsų šalis įgytų itin patrauklių galimybių investicijoms ir talentams pritraukti bei pažangioms inovacijoms spartinti", — sako Marius Jurgilas, Lietuvos banko valdybos narys.

  Pasak jo, blokų grandinės technologijų pritaikymo galimybės itin didelės ten, kur reikia didelio duomenų perdavimo saugumo ir patikimumo, pavyzdžiui, finansinėms operacijoms ar elektroniniam balsavimui.

  Lietuvos banko plėtojama "LBChain" platforma padėtų Lietuvos ir tarptautinėms įmonėms įgyti naujų žinių, vykdyti blokų grandinės technologijos tyrimus, pritaikant ir išbandant šia technologija pagrįstas paslaugas finansų įstaigų veikloje.

  Lietuvos bankas "LBChain" dalyviams suteiktų techninę platformą ir konsultacijas. Numatoma, kad šios platformos teikiamomis galimybėmis galės naudotis pagal tam tikrus kriterijus atrinktos inovatyvios įmonės, kuriančios ir plėtojančios blokų grandinės technologijomis grįstas paslaugas ir sprendimus.

  Gavus patvirtinimą dėl projekto bendrojo finansavimo ES lėšomis ir įgyvendinus parengiamuosius darbus, "LBChain" platforma galėtų startuoti jau 2019 metais.

  Kas trukdo kriptovaliutoms plisti Lietuvoje? >>

  "Ši platforma Lietuvai padės kurti geresnes sąlygas FinTech verslo plėtrai ir draugišką naujovėms reguliavimą, o Lietuvos bankui — žengti koja kojon su finansų įstaigų veiklą keičiančiomis technologijų inovacijomis", — sako Jurgilas.

  Finansinių paslaugų veiklai palankios reguliacinės ir priežiūrinės aplinkos sudarymas ir inovacijų finansų sektoriuje skatinimas yra viena iš strateginių Lietuvos banko veiklos krypčių.

  Dar šia tema

  Sibire namas šildomas bitkoinų pagalba
  Lietuvos bankas: bankai neturi teisės dirbti su virtualia valiuta
  Tegai:
  blockchain, kriptovaliuta, Lietuvos bankas, Lietuva

  Svarbiausios temos