02:04 2018 Balandžio 20
Vilnius+ 7°C
Tiesioginis eteris
  Naftos telkinys, archyvinė nuotrauka

  Lietuvoje mažėja naftos gavyba

  © Flickr/ Jeff Hitchcock
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  57 0 0

  Lietuvos geologiniai naftos telkinių ištekliai sudaro 23,9 milijonus kubinių metrų, nafta išgaunama iš 58 gręžinių keturiolikoje detaliai išžvalgytų telkinių

  VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. Pernai Lietuvoje išgauta 68 tūkstančiai kubinių metrų naftos, o tai 12% mažiau nei 2016 metais, praneša Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos.

  Tarnybos duomenimis, ji buvo išgaunama iš 58 gręžinių keturiolikoje detaliai išžvalgytų telkinių. Tai Girkalių, Kretingos, Nausodžio, Agluonėnų, Vėžaičių, Ližių, Vilkyčių, Pocių, Dieglių, Sakučių, Pietų Šiūparių, Šiūparių, Genčų, ir Šilalės telkiniai.

  Šiuo metu naftos gavyba nevyksta keturiuose naftos telkiniuose (Ablingos, Auksoro, Šiaurės Vėžaičių ir Uoksų). Detaliai išžvalgyti geologiniai naftos telkinių ištekliai sudaro 23,9 milijonų kubinių metrų.

  Leidimai žvalgyti ir išgauti angliavandenilių išteklius Lietuvoje yra išduoti aštuonioms bendrovėms — akcinei bendrovei „Lotos-Geonafta" ir uždarosioms akcinėms bendrovėms „Minijos nafta", "Manifoldas", "Genčių nafta", "LL Investicijos", "TanOil", "Troba" ir "Diseta". Nafta išgaunama tik iš sausumoje esančių telkinių. Jos gavybą vykdo penkios bendrovės.

  2017-aisiais buvo išgręžti du nauji gręžiniai angliavandenilių ištekliams tirti ir vienas jiems išgauti. Šiemet numatoma išgręžti vieną naftos gavybos gręžinio atšaką ir tris angliavandenilių išteklių tyrimo gręžinius.

  Iš viso mūsų Lietuvoje nuo 1990 metų iki šių metų sausio 1 dienos išgauta apie 5,33 milijonai kubinių metrų naftos.

  Jėgų paskirstymas pasaulio naftos rinkoje
  © Sputnik /
  Jėgų paskirstymas pasaulio naftos rinkoje

  Dar šia tema

  Naftą eksportuojančių šalių organizacija (OPEC)
  "Klaipėdos nafta" sulaukė krovinių apimties augimo
  Klaipėdos nafta galės naudotis SGD terminalu
  Tegai:
  nafta, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos