09:18 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  35

  Tikimasi, kad nauja tvarka leis sukurti patrauklesnes ir paprastesnes sąlygas prekybai gamtinėmis dujomis ir elektros energija, tokiu būdu didės tiekėjų skaičius, o konkurencija tarp jų skatins kokybiškesnį gamtinių dujų ir elektros energijos tiekimą

  VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Vyriausybė pritarė teisės aktų pakeitimams, kuriais gamtinių dujų tiekėjams supaprastinama leidimų išdavimo tvarka bei nepriklausomų elektros energijos tiekėjų licencijavimas, praneša Energetikos ministerijos spaudos tarnyba.

  Nuo šių metų sausio 1 dienos naujiems gamtinių dujų ar elektros tiekėjams nebereikia gauti išankstinio leidimo. Taip pat nauji tiekėjai, pateikę Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai visus reikalingus dokumentus, jau kitą dieną gali pradėti gamtinių dujų tiekimo ar nepriklausomo elektros energijos tiekimo veiklas. Iki šiol tokios veiklos buvo reguliuojamos leidimais ir jų gavimas vidutiniškai užtrukdavo kelias savaites.

  Tikimasi, kad teisės aktų pakeitimai leis sukurti patrauklesnes ir paprastesnes sąlygas prekybai gamtinėmis dujomis ir elektros energija, kas skatins naujų energijos tiekėjų atsiradimą. Didesnė konkurencija skatins tiekėjus vartotojams užtikrinti kokybiškesnes ir pigesnes gamtinių dujų ir elektros energijos tiekimo paslaugas.

  Nauja tvarka prisidės kuriant regioninę gamtinių dujų rinką — supaprastinti gamtinių dujų tiekimo licencijavimo procesus taip pat yra įsipareigojusios ir Latvija su Estija. Šie pakeitimai skatins tarptautinę dujų prekybą ir padės efektyviau išnaudoti kiekvienos valstybės dujų infrastruktūrą.

  Nuo sausio 1 dienos įsigalioję energetikos įstatymų pakeitimai taip pat reglamentuoja mažos apimties suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) stotelių išdujinimo veiklą.

  Dar šia tema

  Lietuvos mokslininkai sukūrė medžiagą naujos kartos saulės elementams
  Klaipėdoje atidaryta SGD paskirstymo stotis
  Nuo spalio mažės dujų kaina verslo klientams
  Tegai:
  gamtinių dujų tiekėjai, gamtinės dujos, elektros energija, Lietuva

  Svarbiausios temos