08:00 2019 Lapkričio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1041
 • RUB70.5319
  traktorius, archyvinė nuotrauka

  EK skyrė 9,1 mln eurų paramos nuo liūčių nukentėjusiems ūkininkams

  © Photo: Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos nuostoliai dėl lietaus (18)
  4010

  Europos Komisija trims Baltijos šalims ir Suomijai iš viso skyrė 15 milijonų eurų paramos, tačiau kompensacijų dėl patirtų nuostolių sulauks ne visi

  VILNIUS, sausio 26 — Sputnik. Europos Komisija (EK) patvirtino įgyvendinimo reglamentą, kuriuo nuo liūčių ir potvynių nukentėjusiems Lietuvos ūkininkams skyrė 9,12 milijono eurų kompensaciją, praneša Žemės ūkio ministerija.

  EK trims Baltijos šalims ir Suomijai iš viso skyrė 15 milijonų eurų paramos.

  Vėliausia paramos išmokėjimo data yra 2018 metų rugsėjo 30 dieną, tačiau Žemės ūkio ministerija stengsis tai padaryti kuo anksčiau.

  Visoms keturioms valstybėms narėms yra leidžiama ES paramos lėšas papildyti iki tokio pat dydžio nacionalinėmis priemokomis.

  Liūtys ir potvyniai pasėlius nuniokojo 2017 metų derliaus nuėmimo laiku rugpjūčio-spalio mėnesiais. Šalies Prezidentė, Vyriausybė ir Žemės ūkio ministerija į EK dėl žemdirbių nuostolių kompensavimo kreipėsi praėjusių metų spalio mėnesį.

  Kompensacijų dėl patirtų nuostolių sulauks ne visi — teisę į valstybės ir (ar) europinę paramą įgis tik žemės ūkio veiklos subjektai, šiais metais negavę 30% ir daugiau pajamų, lyginant su 2014, 2015 ir 2016 metų vidutinėmis pajamomis, tenkančiomis žuvusių pasėlių plotui.

  Svarbu ir tai, kad ūkininkai tai pačiai žalai kompensuoti nebūtų gavę jokios nacionalinės paramos, draudimo išmokų arba ES finansinės paramos, išskyrus numatytą šiame reglamente.

  Pagal šiuo metu turimus duomenis, apsemti ar neįvažiuojami plotai sudaro daugiau kaip 140 tūkstančių hektarų žemės ūkio naudmenų. Stichija palietė žemdirbius visos Lietuvos mastu, tačiau labiausiai nukentėjo Rytų Lietuvos savivaldybės.

  Žemdirbių patirti nuostoliai sausį buvo vertinami 40 milijonų eurų.  Žemės ūkio ministerijos duomenimis, tokios kritinės padėties žemės ūkyje nebuvo 40 metų.

  Temos:
  Lietuvos nuostoliai dėl lietaus (18)

  Dar šia tema

  Ūkininkas aptiko pavojingų spruogmenų Vilkaviškio rajone
  Nuostolius patyrę ūkininkai raginami nedelsiant kreiptis į savivaldybes
  Tegai:
  Europos Komisija (EK)

  Svarbiausios temos