10:22 2019 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1354
 • RUB74.3534
  Verslas, archyvinė nuotrauka

  Lietuva ketina persivilioti startuolius iš Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos

  © Depositphotos
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  26 0 0

  Iki 2020 metu planuojama sukurti daugiau nei tūkstantį startuolių; verslininkai bus pritraukti ir iš kaimyninių šalių

  VILNIUS, sausio 31 — Sputnik. Lietuvoje planuojama sutelkti dėmesį inovacininei ekonomikos plėtrai, eksperimentiniais parengimais užsiims startuoliai iš Lietuvos ir kaimyninių šalių, tokių kaip Rusija, Baltarusija ir Ukraina, interviu LRT sakė Lietuvos ekonomikos ministras Virginijus Sinkevičius.

  Ekonomikos ministro teigimu, produktų kūrimą aukštųjų technologijų srityje gali vykdyti ne tik mokslininkai, bet ir smulkiojo verslo įmonės. Netolimoje ateityje Sinkevičius pažadėjo pristatyti "ambicingą planą, pagal kurį iki 2020 metų Lietuvoje būtų sukurta daugiau kaip 1000 startuolių".

  Ministro teigimu, šio metu šalyje yra apie 400 startuolių, ir kiekvienais metais jų skaičius turi augti.

  "Tam, žinoma, reikės ir valstybės paskatų, ir politinės lyderystės, ir susitelkimo. Bet aš labiau džiaugiuosi, kad labai aktyvi yra pati startuolių bendruomenė. Mes turime kasmėnesinį susitikimą, dabar yra paskirtas viceministras, kuris kas savaitę susitinka ir dėliojasi tuos klausimus, kuriuos mes teiksime jau šio pavasario Seimo sesijoje", — sako Sinkevičius.

  Tūkstančiui startuolių reikia vidutiniškai pritraukti dar apie 6500 darbuotojų. Pagal ministro planą, darbuotojai bus "prisiviliojami iš regiono, iš kaimyninių valstybių: Ukrainos, Baltarusijos, Rusijo ir kitų".

  "Žinoma, šiuo klausimu mes turime turėti efektyvų migracijos departamentą ir startuolių vizą. Su ja procedūros yra pakankamai greitos ir lengvai suprantamos jaunam verslui. Dabar labai dažnai įvyksta taip, kad tiesiog yra advokatų kontoros, kurios siūlosi padėti. Tai nėra didelė problema, bet vis tiek tai yra sąnaudos ir kainuoja kelis tūkstančius eurų", — teigia ministras.

  Tegai:
  startuolias, Ukraina, Baltarusija, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos