17:51 2019 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB74.1694
  Krovininis automobilis, archyvinė nuotrauka

  Gera žinia vežėjams: Lietuvoje pradeda galioti elektroninės vinjetės

  © Depositphotos
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  405 0 0

  Elektroninės vinjetės kaina ir galiojimo terminai bus tokie patys kaip ir popierinės

  VILNIUS, vasario 1 — Sputnik. Siekiant sudaryti palankesnes sąlygas vežėjams šalyje įteisinamos elektroninės vinjetės, praneša Susisiekimo ministerijos spaudos tarnyba.

  Įsigaliojus įsakymui, kurį pasirašė susisiekimo ministras Rokas Masiulis, bus galima naudoti ir popierines, ir elektronines vinjetes.

  Masiulis pabrėžė, kad pokyčiai kelių naudotojo mokesčio sistemoje buvo neišvengiami.

  "Sparčiai vystantis skaitmeninėms technologijoms, matėme būtinybę ieškoti ir kitų mokėjimo būdų. Elektroninė vinjetė, galimybė kelių naudotojo mokestį sumokėti tiesiog naudojantis mobiliuoju telefonu — tai sprendimai, kurie padės vežėjams patogiau ir efektyviau planuoti savo veiklą, taupyti laiką", — sako ministras.

  Įsigijus elektroninę vinjetę, kelių naudotojo mokesčio sumokėjimo faktas bus patvirtinamas elektroniniu įrašu Valstybinės reikšmės kelių eismo informacinėje sistemoje. Jos kaina ir galiojimo terminai bus tokie patys kaip ir popierinės vinjetės.

  Elektroninė mokėjimo už kelius sistema sudarys galimybę pačiam vairuotojui nustatyti mokesčio galiojimo pradžios laiką, vairuotojams nebereikės vykti į degalines ar kitas vinječių pardavimo vietas. Taip pat neliks lipduko ant transporto priemonės stiklo — kontrolė bus vykdoma nuskaitant transporto priemonės valstybinį numerį.

  Popierinės vinjetės ir toliau bus platinamos įprastose vinječių platinimo vietose, o elektronines vinjetes bus galima užsisakyti specialiose interneto svetainėse — https://keliumokestis.lt ir https://roadtoll.lt, taip pat ir įprastose popierinių vinječių platinimo vietose.

  Lietuvoje kelių naudotojo mokestis buvo įvestas 2007 metais ir kasmet atneša apie 45 milijonus eurų pajamų į Kelių priežiūros ir plėtros programą.

  Dar šia tema

  Lietuva Baltarusijos vežėjams padidino leidimų skaičių
  Lietuvos vežėjai gaus daugiau leidimų kroviniams vežti
  Ust Luga "perėmė" iš Baltijos šalių milijonus tonų krovinių
  Rusija planuoja perkrauti krovinius iš Baltijos uostų į "Bronką"
  Rusija keičia susitarimus su Lietuva dėl krovinių gabenimo
  Tegai:
  vinjetė, Lietuvos keliai, Susisiekimo ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos