05:08 2019 Vasario 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
  Nauja Lietuvos energija vadovybė, nuotrauka iš įvykio vietos

  "Lietuvos energijai" vadovaus buvęs Silicio slėnio bendrovės vadovas

  © Lietuvos energija
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  42 0 0

  Valstybės valdomos įmonių grupės "Lietuvos energija" stebėtojų taryba ketverių metų kadencijai suformavo naująją patronuojančios bendrovės valdybą, kuri išrinko įmonės valdybos pirmininką ir generalinį direktorių

  VILNIUS, vasario 1 — Spuntik. Valdybos nariais ketveriems metams išrinkti Darius Maikštėnas, Darius Kašauskas, Vidmantas Salietis, Živilė Skibarkienė ir Dominykas Tučkus, rašoma "Lietuvos energijos" pranešime spaudai.

  "Lietuvos energijos" valdybos pirmininku ir bendrovės generaliniu direktoriumi, atsižvelgus į stebėtojų tarybos rekomendaciją, išrinktas Darius Maikštėnas. Jis pastaruoju metu vadovavo inovatyvius telekomunikacinius sprendimus siūlančiai Silicio slėnyje įkurtai tarptautinei bendrovei "Wider Communications", kuri veiklą JAV ir Didžiojoje Britanijoje vykdo su "WiderFi" ženklu. Prieš tai Maikštėnas buvo rizikos kapitalo fondo "Nextury Ventures" patarėjas, ėjo bendrovės "Omnitel" viceprezidento pareigas,  buvo LESTO nepriklausomas valdybos narys ir valdybos pirmininkas. Maikštėnas yra Harvardo verslo mokyklos vadybos programos (General Management Program) absolventas, Baltijos vadybos institute įgijęs verslo administravimo magistro laipsnį.

  "Tikiu, kad naujoji "Lietuvos energijos" valdyba efektyviai įgyvendins įmonių grupei keliamus tikslus, užtikrins veiklos skaidrumą, socialinę atsakomybę, kurdama didesnę vertę šalies gyventojams bei verslui", — sako finansų ministras Vilius Šapoka.

  Naująja "Lietuvos energijos" valdybos nare paskirta Živilė Skibarkienė, kuri iki šiol septynerius metus vadovavo "Šiaulių banko" teisės ir administravimo tarnybai. Skibarkienė Vilniaus universiteto Teisės fakultete yra įgijusi teisės magistro laipsnį, o Mykolo Romerio universitete — socialinių mokslų teisės krypties daktaro laipsnį.

  Naujuoju "Lietuvos energijos" valdybos nariu taip pat paskirtas ir dabartinis energetikos grupei priklausančios įmonės "Energijos tiekimas" vadovas Vidmantas Salietis. Pastarajai įmonei jis vadovauja nuo 2015 metų lapkričio. Prieš tai Salietis trejus metus ėjo "Lietuvos energijos gamybos" valdybos nario pareigas. Stokholmo aukštojoje ekonomikos mokykloje jis yra baigęs verslo administravimo studijas.

  Išrinkti "Lietuvos energijos" valdybos nariai kuruos atitinkamas įmonių grupės veiklos sritis. Darius Kašauskas vadovaus įmonių grupės finansams ir iždui. Dominykas Tučkus toliau kuruos gamybą, paslaugas ir plėtrą. Vidmantui Saliečiui paskirta korporatyvinio valdymo sritis, o Živilė Skibarkienė bus atsakinga už organizacijos vystymą.

  "Lietuvos energijos" valdybos narių ir generalinio direktoriaus atrankos procesas sulaukė itin didelio susidomėjimo — atrankos procese iš viso dalyvavo daugiau kaip 350 kandidatų, atranka truko tris mėnesius — nuo 2017 metų lapkričio pradžios, o galutiniame sąraše varžėsi 25 kandidatai, tai yra, po 5 kandidatus į kiekvieną valdybos nario poziciją.

  Dar šia tema

  Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA)
  Dėl energijos tiekėjo kaltės atsiradusios nepriemokos – tik už du mėnesius
  Kaip taupyti energiją papasakos tiekėjai
  Elektros energija Lietuvoje atpigo 13%
  Tegai:
  vadovas, Lietuvos energija, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos