00:12 2019 Spalio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1113
 • RUB71.1371
  Šaldytuvas, archyvinė nuotrauka

  Vienintelė Baltijos šalyse šaldytuvų įmonė "Snaigė" sumokės 210 tūkst baudą

  © Photo: Pixabay
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  8411

  "Snaigė" nubausta už tai, kad finansinėse ataskaitose skirtingai atspindėjo gautinas sumas iš susijusių įmonių

  VILNIUS, vasario 2 — Sputnik. AB "Snaigė" pažeidė Vertybinių popierių įstatymą ir neįvykdė Lietuvos banko nurodymo, rašo banko spaudos tarnyba.

  Už tai bendrovei skirta 207 250 eurų bauda, ji taip pat turės ištaisyti nustatytus su apskaita susijusius pažeidimus.

  "Pažeidimo esmė — AB "Snaigė" vadovai neatsižvelgė į pačios bendrovės ir smulkiųjų akcininkų interesus. Bendrovė pažeidė Vertybinių popierių įstatymo nuostatas ir nepaisė mūsų nurodymų ištaisyti neatitikimus", — sako Lietuvos banko Priežiūros tarnybos direktorius Vytautas Valvonis.

  Lietuvos banko specialistai nustatė, kad 2016 metais AB "Snaigė" finansinės ataskaitos neatitinka trijų tarptautinių apskaitos standartų ("Finansinių ataskaitų pateikimas", "Nekilnojamasis turtas, įranga ir įrengimai" ir "Finansinės priemonės. Pripažinimas ir vertinimas") reikalavimų.

  AB "Snaigė" vadovai neveikė visų akcininkų ir bendrovės interesais ir neteisingai atskleidė informaciją apie tai, kaip AB "Snaigė" laikosi valdymo kodekso, taikomo reguliuojamoje rinkoje vertybiniais popieriais prekiaujančioms bendrovėms.

  Su kontroliuojančiu akcininku susijusios bendrovės iš AB "Snaigė" yra gavusios beveik 12 milijonų eurų paskolų, už kurias nuo 2012 metų vidurio nemoka sukauptų palūkanų. Šie pinigai nėra naudojami bendrovėms reikmėms ir visų akcininkų naudai. Be to, AB "Snaigė", vadovų sprendimu, su kontroliuojančiu akcininku susijusių bendrovių naudai yra paėmusi paskolą iš banko, už kurią iš savo lėšų moka palūkanas.

  2016 metais AB "Snaigė" neleistinai panaudojo perkainojimo rezervo dalį sukauptiems nuostoliams dengti, todėl šis rezervas sumažėjo 3,17 milijonus eurų. Jeigu susiklostytų įmonei nepalankios aplinkybės, dėl kurių mažėtų jos nekilnojamojo turto, įrangos ir įrengimų vertė, tokio rezervo gali nepakakti turto vertės sumažėjimui atsverti. Be to, toks sumažėjimas į apskaitą būtų įtraukiamas tiesiogiai per pelno (nuostolio) ataskaitą, todėl mažintų uždirbtą bendrovės pelną ar didintų patirtus nuostolius.    

  Be to, bendrovės vadovai pasiūlė visuotiniam akcininkų susirinkimui priimti sprendimą dėl dividendų mokėjimo neįvykdę Lietuvos banko privalomo nurodymo (nepagrindę susijusioms įmonėms suteiktų paskolų susigrąžinimo) ir tinkamai neįvertinę bendrovės finansinės būklės bei veiklos rezultatų.

  91,1% "Snaigės" akcijų valdo Rusijos grupė "Polair" netiesiogiai kontroliuojama Kipre registruota bendrovė "Bevorano Holdings".

  Dar šia tema

  Penktadaliu sumažėjo vartojimo kreditus imančių lietuvių skaičius
  Atsargiau: sukčiai vilioja pinigus siūlydami "pelningai investuoti"
  Tegai:
  apskaita, bauda, Snaigė, Lietuvos bankas, Lietuva

  Svarbiausios temos