03:21 2019 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1389
 • RUB75.9175
  Vilnius, archyvinė nuotrauka

  Lietuva pateko į atviriausių pasaulio ekonomikų dešimtuką

  © Photo: Facebook Remigijus Šimašius
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  3010

  Be Lietuvos iš Baltijos šalių į dešimtuką pateko Latvija; Lietuvos valdžia tikisi, kad šalis taps EBPO nare šių metų birželį

  VILNIUS, vasario 6 — Sputnik. Lietuva pateko tarp 10 atviriausių paslaugų rinkų 2017 metais, praneša Lietuvos užsienio reikalų ministerija su nuoroda į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) duomenis.

  Sausio pabaigoje EBPO paskelbė naują 44 šalių paslaugų sektoriaus atvirumo įvertinimą, pagal kurį į dešimtuką pateko Lietuva, Latvija, Airija, Vokietija, Olandija, Australija, Danija, Japonija, Jungtinė Karalystė ir Čekijos Respublika.

  Vertindami šalių atvirumą EBPO ekspertai atsižvelgia į rinkoje esančias galimybes teikti paslaugas iš užsienio, procedūras ir reikalavimus naujai įsisteigiančiai užsienio kapitalo įmonei bei barjerų panaikinimą laikinai atvykstantiems fiziniams paslaugų teikėjams.

  EBPO ekspertai atkreipė dėmesį į tokius Lietuvos pasiekimus, kaip darbo leidimų atsisakymas kontraktiniams paslaugų teikėjams, atvykstantiems iki 12 mėnesių laikotarpiui, reglamentavimo supaprastinimas fiksuoto telefoninio ryšio paslaugų sistemoje bei specialaus egzamino auditoriams panaikinimas. 

  "EBPO įvertinimas patvirtina, kad Lietuvoje yra sukurta efektyvi paslaugų rinkos reguliavimo aplinka, skatinanti konkurencingumą, sudaranti prielaidas naujoms investicijoms ir paslaugų eksporto augimui. Mes tikimės, kad Lietuva bus pakviesta tapti šios organizacijos nare gegužės pabaigoje vyksiančioje EBPO Ministrų taryboje", — pabrėžė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

  Apie EBPO

  EBPO įsteigta 1960 metų gruodžio 14 dieną, pasirašius Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros konvenciją. EBPO narėmis šiuo metu yra 34 šalys. EBPO taip pat bendradarbiauja daugiau nei su 70 šalių, kurios nėra EBPO narės.

  Pagrindiniai EBPO tikslai — remti ekonomikos augimą, skatinti užimtumą, gerinti gyvenimo lygį, palaikyti finansinį stabilumą, padėti kitų šalių ekonomikos vystymuisi, prisidėti prie pasaulinės prekybos plėtojimo.

  Lietuva kartu su Latvija ir Estija 1996 metais įteikė prašymą tapti šios organizacijos narėmis. 2002 metais Lietuva ėteikė oficialų pareiškimą dėl siekio tapti EBPO nare. Praeitų metų gegužės mėnesį Latvija gavo oficialų kvietimą tapti EBPO nare, Estija priimta į organizaciją dar 2010 metais.

  Tikimasi, kad derybos dėl Lietuvos narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO) bus užbaigtos iki šių metų gegužės pabaigos.

  Dar šia tema

  Grybauskaitė ketina iki gegužės užbaigti derybas dėl narystės EBPO
  Lietuva yra pasirengusi laikytis EBPO rekomendacijų
  Tegai:
  ekonomika, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO), Baltijos šalys, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos