19:14 2021 Kovo 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.2053
 • RUB89.3155
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  28

  Pietų Korėjos technologijų kompanija "Samsung" Lietuvoje gali atidaryti mokslinių tyrimų ir inžinerijos centrus

  VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pakvietė kompaniją "Samsung" investuoti į Lietuvą, praneša Prezidentės spaudos tarnyba.

  Grybauskaitė susitiko su kompanijos viceprezidentu Won-kyong Kimu ir padalinio Baltijos šalims vadovu Byung Hee Choi vizito į Pietų Korėją metu.

  Susitikime buvo aptartos investicijų galimybės Lietuvoje kuriant mokslinių tyrimų ir inžinerijos centrus, gamybos padalinius.

  Šalies vadovė pabrėžė, kad Lietuva yra užsitarnavusi didžiausių užsienio investuotojų pasitikėjimą. Pasak prezidentės, tam įtakoja palankios sąlygos verslui, itin kvalifikuoti ir talentingi darbuotojai, įdirbis pažangiausių skaitmeninių, komunikacijos, finansinių technologijų srityse.

  Pasaulio banko vertinimu, Lietuva užima 16 vietą pasaulyje pagal sudarytas palankias sąlygas verslui, aplenkdama tokias valstybes kaip Airija, Vokietija, Šveicarija. Lietuva yra tarp globalių lyderių pagal išvystytą informacinių ir komunikacijos technologijų infrastruktūrą — turime greičiausią pasaulyje šviesolaidinį internetą, plačiausią Europoje 4G mobilųjį ryšį. Lietuviški lazeriai, kurie jau gerai žinomi Pietų Korėjoje, naudojami 90-yje iš 100 stipriausių pasaulio universitetų. Lietuva taip pat tampa regiono gyvybės mokslų ir finansinių technologijų centru.

  "Samsung" yra antra didžiausia technologijų įmonė pasaulyje, turinti daugiau nei 300 tūkstančių darbuotojų 79 pasaulio šalyse. Be to, kompanija yra įkūrusi 34 mokslinių tyrimų centrus, į kuriuos vien 2016 metais investuota 13 milijardų JAV dolerių.

  Dar šia tema

  Finansų ministras: siekiame, kad Lietuva taptų Fintech tarptautiniu centru
  ES investuos milijardą eurų į superkompiuterių sukūrimą
  Tegai:
  investavimas, Samsung, Pietų Korėja, Lietuva

  Svarbiausios temos