04:41 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  37

  Vilniaus savivaldybė ir AB "Vilniaus šilumos tinklai" kaltina UAB "Vilniaus energija" ir ją valdančią Prancūzijos įmonę "Veolia Environnement S.A." nepagrįstai didinamomis šilumos kainomis, todėl per Stokholmo arbitražą reikalaują atlyginti daugiau nei 350 milijonų eurų

  VILNIUS, vasario 20 — Spuntik. Vasario 19 dieną Vilniaus miesto savivaldybė ir AB "Vilniaus šilumos tinklai" (VŠT) Stokholmo arbitražui pateikė bendrą atsiliepimą į buvusios Vilniaus šilumos ūkio nuomininkės UAB "Vilniaus energija" (VE) ir ją valdančios Prancūzų kapitalo įmonės "Veolia Environnement S.A." ieškinį, praneša savivaldybės spaudos tarnyba.

  Kartu su atsiliepimu savivaldybė ir VŠT pateikė priešieškinį su dvylika reikalavimų. Priešieškinio reikalavimų dydžiai šiuo metu dar nėra visiškai tiksliai nustatyti, tačiau bendra VMS ir VŠT šiuo metu reikalaujama suma viršija 350 milijonų eurų.

  Savivaldybės ir VŠT reikalavimai "Veolia" ir VE yra susiję su sostinės šilumos ūkio nuomos sutarties sąlygų nevykdymu. Žalos dydžio nustatymą lėmė savivaldybės ir VŠT pasirinktų patyrusių tarptautinių techninio vertinimo bei žalų nustatymo ekspertų išvados.

  "Mūsų įsitikinimu, UAB "Vilniaus energija" pažeidė įstatymus, nepagrįstai didindama šilumos kainą ir darydama didžiulę žalą sostinės šilumos ūkiui bei jos gyventojams", — sako VŠT generalinis direktorius Mantas Burokas.

  Anot Buroko, ruošdamiesi arbitražo procesui kruopščiai renkami ir nagrinėjami faktai, pasirinko solidžią tarptautinę patirtį turinčius ekspertus.

  Vilniaus šilumos tinklai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Visos po arbitražo bylos gautos lėšos būtų panaudotos gyventojų permokoms grąžinti, investicijoms į šilumos ūkio modernizavimą bei plėtrą.

  Savivaldybės ir VŠT interesams arbitraže atstovauja advokatų kontora TGS Baltic ir tarptautinė advokatų kontora "Shearman & Sterling LLP".

  Pasibaigus šilumos ūkio nuomos sutarčiai "Veolia" ir "Vilniaus energija" 2016 metų pabaigoje kreipėsi į Stokholmo arbitražą, prašydama paskirti nepriklausomą šilumos ūkio vertintoją. Savivaldybė taip pat nepritarė perduotos sostinės šilumos tiekimo sistemos vertei.

  Dar šia tema

  Dauguma Lietuvos gyventojų gruodį už šilumą sumokėjo apie 60 eurų
  Europiečių šiluma brangiai kainuoja
  Centralizuotai teikiamai šilumai neribotai galios 9% PVM tarifas
  Tegai:
  šilumos kainos, žala, "Veolia", AB "Vilniaus šilumos tinklai", Vilniaus energija, Vilnius

  Svarbiausios temos