07:57 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  119

  Šį sausį įsigalioję Šengeno vizos išdavimo tvarkos pakeitimai užsieniečiams, atvykstantiems į Lietuvą verslo tikslais, leis savarankiškiau, skaidriau ir paprasčiau gauti vizą, atsisakant trečiųjų šalių tarpininkavimo paslaugų

  VILNIUS, vasario 28 — Sputnik. Pagal naująjį potvarkį, per kalendorinius metus Lietuvoje esanti įmonė galės pateikti ne daugiau kaip 50 prašymų patvirtinti kvietimą verslo vizai, rašoma Vidaus reikalų ministerijos pranešime spaudai.

  "Siekiant užkirsti kelią nelegaliai, ne su verslo santykiais susijusiai migracijai į Lietuvą, o iš čia — į kitas ES šalis, verslo vizų išdavimo tvarkoje numatyti kvietimų verslo partneriams už Šengeno erdvės ribų skaičiaus apribojimai", — pabrėžiama pranešime.

  Procedūra bus ir greitesnė, ir skaidresnė, kadangi per elektroninių paslaugų informacinę sistemą savo verslo partneriams kvietimą pateikusi įmonė laiduoja, kad atvykimo tikslas yra verslo santykiai. Gavęs kvietimą, užsienietis vis vien turi vykti į ambasadą ir čia pateikti prašymą vizai gauti.

  Svarbu pabrėžti, kad užsieniečiui, norinčiam gauti verslo vizą, kvietimas nėra būtinas. Todėl šis kvietimų apribojimas, planuojama, padės skaidrinti dokumentų pateikimo procedūrą ir mažinti šešėlį ekonomikoje, kadangi neribotas skaičius kvietimų sukurdavo palankias sąlygas steigtis fiktyvioms tarpininkavimo paslaugomis užsiimančioms ir iš to siekiančioms pasipelnyti įmonėms. 

  "Mažėjant Lietuvos gyventojų skaičiui, verslas susiduria su darbo jėgos stygiumi. Tuo tarpu migracijos sistema, augant atvykstančiųjų srautui, patiria spaudimą kuo greičiau išduoti vizas ir leidimus gyventi. Įsiklausydami į rimto ir skaidraus verslo lūkesčius, mes siekiame supaprastinti migracijos sistemą tiems, kurie iš tiesų kuria ilgalaikę pridėtinę vertę, ir padaryti ją ne tokią draugišką tiems, kurie užsiima fiktyvia veikla", —  teigia vidaus reikalų viceministras Giedrius Surplys.

  Kvietimų skaičiaus sumažėjimas nereiškia, kad užsieniečiai verslo tikslais negalės atvykti į Lietuvą. Tai reiškia, kad užsieniečiai verslininkai taps nepriklausomi nuo tarpininkų iš Lietuvos ir patys galės pasirūpinti viza įprastine tvarka. Nuo to konsulinis dokumentų priėmimo ir tvarkymo mokestis nesikeičia, jis išlieka toks pats — 60 eurų. 

  Dar šia tema

  Buvęs ūkio ministras prognozuoja Lietuvos virtimą dykra
  Baltarusija sustiprins sienos apsaugą Baltijos šalių kryptimi
  Tegai:
  Šengeno viza, viza, Vidaus reikalų ministerija (VRM), Lietuva

  Svarbiausios temos