17:33 2020 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  68

  Planuojama, kad per pirmąsias dvi kovo dienas ūkininkams bus išmokėta daugiau nei 18 milijonų eurų susietosios paramos

  VILNIUS, vasario 28 — Sputnik. Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) kovo 1 dienos  pradės mokėti susietąją paramą už 2017 metų laikytus mėsinius galvijus, mėsines avis, pieninių veislių bulius ir pienines ožkas, praneša Žemės ūkio ministerija.

  NMA jau per pirmąsias dvi kovo dienas ūkininkams išmokės daugiau nei 18 milijonų eurų susietosios paramos. Išmokų už mėsinius galvijus, mėsines avis, pieninių veislių bulius ir pienines ožkas sulauks 31,5 tūkstančio ūkininkų.

  avys, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Евгения Новоженина

  Nuo kovo 5 dienos ūkinių gyvūnų laikytojams planuojama mokėti likusią susietosios paramos už gyvulius sumą. 3,5 milijono eurų suma turėtų pasiekti dar 2,1 tūkstančio ūkininkų sąskaitas.

  Nors pagal teisės aktus išmokų mokėjimo termino pabaiga — š. m. birželio 30 d., NMA planuoja iki kovo pabaigos susietąją paramą už gyvulius išmokėti visiems pareiškėjams, atitinkantiems susietosios paramos reikalavimus.

  Žemės ūkio ministerija primena, kad susietoji parama už gyvulius mokama ūkininkams, nepertraukiamai išlaikiusiems gyvulius 60 kalendorinių dienų ir įvykdžiusiems susietosios paramos už gyvulių administravimo, kontrolės bei mokėjimo taisyklių reikalavimus. Gyvuliai  turėjo būti suženklinti ausų įsagais ir įregistruoti Ūkinių gyvūnų registre (ŪGR)  ne vėliau kaip iki 2017 metų spalio 31 dienos. Mėsiniai galvijai ir pieninių veislių buliai turėjo būti ne jaunesni kaip 12 mėnesių amžiaus.

  Dar šia tema

  EK skyrė 9,1 mln eurų paramos nuo liūčių nukentėjusiems ūkininkams
  Seimas patvirtino kitų metų valstybės biudžetą
  Tegai:
  susietoji parama, ūkininkai

  Svarbiausios temos