01:34 2019 Lapkričio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1015
 • RUB70.4859
  Palanga, archyvinė nuotrauka

  Lietuva pasiūlė Vokietijai investuoti į pajūrį ir industrines zonas

  © Photo: Palangos miesto savivaldybė
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  44 0 0

  Baltijos respublika gali pritraukti daugiau Vokietijos turistų ir pramonės investuotojų, teigia ūkio ministras

  VILNIUS, kovo 7 — Sputnik. Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius pasiūlė vokiečiams investuoti į pajūrį ir industrines zonas, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  "Nors Vokietija metai iš metų yra viena svarbiausių šalies atvykstamojo turizmo ir tiesioginių užsienio investicijų pritraukimo rinkų, Lietuva gali auginti ekonomiką pasiūlydama šiai rinkai dar daugiau — pradedant turizmu pajūryje, baigiant plyno lauko investicijoms tinkamomis industrinėmis zonomis", — pasakė Sinkevičius.

  Ministras antradienį ir trečiadienį su vizitu lankosi Vokietijoje. Berlyne jis apsilankė vienoje didžiausių pasaulyje turizmo parodų "ITB Berlin 2018", kasmet sutraukiančioje apie 300 tūkstančių lankytojų.

  Sinkevičius pristatys Lietuvos stendą, kuriame šiemet dalyvauja turizmo informacijos centrai iš Vilniaus, Kauno, Druskininkų, Palangos ir Trakų.

  Ministro teigimu, daugybė turistų iš Vokietijos renkasi Lietuvos pajūrio regioną. Tačiau, Sinkevičiaus teigimu, potencialas dar nėra išnaudotas, todėl ši paroda yra puiki proga pristatyti, ką Lietuva gali pasiūlyti vokiečiams.

  Ministras pridūrė, kad pastaraisiais metais Lietuva išryškėjo kaip automobilių elektronikos komponentų gamybai patraukli lokacija. Anot jo, galimybė įsikurti didžiausiuose Lietuvos industriniuose regionuose išvystytose laisvosiose ekonominėse zonose, siūlančiose ypač patrauklų mokesčių rėžimą, galėtų sudominti ir Vokietijos automobilių pramonės gamintojus. 

  Vokietija yra viena didžiausių užsienio investuotojų Lietuvoje. 2016-aisiais Vokietijos sukauptosios tiesioginės užsienio investicijos siekia šiek tiek daugiau nei 1 milijardą eurų, o tai sudaro 7,5% dalį visų sukauptųjų TUI šalyje.

  Nuo 2010 metų vokiečių kapitalo kompanijos Lietuvoje įvykdė 27 plyno lauko investicinius projektus, kuriuos įgyvendinant planuojama sukurti daugiau nei 3600 darbo vietų.

  Dar šia tema

  Kinijos investuotojams nebereikalinga rusofobiška Lietuva
  "Continental" pastatys gamyklą Kaune ir investuos 95 mln eurų
  Valstybės kontrolė: valdžia neefektyviai išnaudoja užsienio investicijas
  Užsienio investicijos per trejus metus sukurs Lietuvoje apie 2530 darbo vietų
  Tegai:
  investicijos, Virginijus Sinkevičius, Vokietija, Lietuva

  Svarbiausios temos