00:22 2019 Liepos 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Žemės ūkis, archyvinė nuotrauka

  Siūloma suvienodinti ES išmokas žemdirbiams

  © Photo: Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  20 0 0

  Baltijos šalių ir Lenkijos žemės ūkio ministrai pasirašė deklaraciją dėl ES išmokų žemdirbiams suvienodinimo

  VILNIUS, kovo 14 — Sputnik. Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos žemės ūkio ministrai Rygoje pasirašė bendrą deklaraciją dėl Europos Sąjungos (ES) tiesioginių išmokų žemdirbiams suvienodinimo, praneša LRT.

  "Labai rimtai vertiname komunikate išskirtą svarbų BŽŪP vaidmenį užtikrinant teisingumo ir lygybės principus bei būtinybę sumažinti bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) paramos skirtumus tarp valstybių narių. Visi ES ūkininkai turi atitikti tuos pačius standartus ir reikalavimus, todėl tiesioginės paramos konvergencija yra bendras mūsų interesas. Žemės ūkio ministrų pareiga kovoti už savo ūkininkų teises ir, tikiuosi, kad bendromis pastangomis mums tai pavyks", — susitikimo Latvijoje metu sakė žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.

  Žemės ūkio ministerijos skaičiavimais, Lietuvos ūkininkai gauna apie 40% mažiau nei, pavyzdžiui, vokiečiai ar prancūzai.

  Už žemės ūkį atsakingas eurokomisaras Philas Hoganas yra sakęs, kad Briuselis ieškos būdų, kaip sąžiningiau paskirstyti tiesiogines išmokas žemdirbiams skirtingose Europos Sąjungos šalyse, tačiau konkrečių skaičių naujajame biudžete po 2020 metų kol kas nekomentuoja.

  Deklaracija visiems ES žemės ūkio ministrams bus pristatyta kitą pirmadienį Žemės ūkio ir žuvininkystės taryboje.

  Dar šia tema

  Europos Komisija padėjo Lietuvos ūkininkams kuo galėjo
  Europos Komisija: Lietuvos žemdirbiai gaus ES paramą
  Tegai:
  ES išmokos žemdirbiams, žemės ūkis, Europos Sąjunga (ES), Baltijos šalys, Lenkija

  Svarbiausios temos