02:34 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Ignalinos atominės elektrinės uždarymas (61)
  38

  URM siuntė atsakomąją notą Baltarusijai dėl tariamo incidento, įvykusio 2017 metų gruodžio mėnesį Ignalinos atominėje elektrinėje

  VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. Pavojingų incidentų uždaromojoje Ignalinos atominėje elektrinėje nebuvo. Apie tai penktadienį pareiškė Lietuvos užsienio reikalų ministerija Baltarusijai išsiųstoje atsakomojoje notoje.

  "Remiantis kompetentingų Lietuvos institucijų informacija, Užsienio reikalų ministerijos notoje rašoma, kad Ignalinos AE minėtu laikotarpiu neįvyko jokių pavojų visuomenei keliančių incidentų, radiacinis fonas pakitęs nebuvo", — tvirtina Lietuvos URM.

  URM pripažino, kad vykdant karštuosius bandymus dėl radioaktyviųjų atliekų išėmimo iš saugyklų paaiškėjo, kad du kranai neatitinka techninio projekto reikalavimų, todėl bandymai buvo sustabdyti iki kol bus pašalinti nustatyti neatitikimai.

  "Nurodyti techninės įrangos neatitikimai projekto reikalavimams negali būti klasifikuojami kaip incidentai pagal Tarptautinę branduolinių ir radiologinių įvykių skalę, nes darbuotojų apšvitos dozių ribinės vertės nebuvo viršytos ir radioaktyviųjų medžiagų išmetimų į aplinką bei konteinerių užkrovimo radioaktyviosiomis atliekomis radioaktyvumo lygio viršijimo nenustatyta", — Vilniaus poziciją pristatė URM.

  Sprendimas sustabdyti bandymus buvo priimtas Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcijos (VATESI) antradienį, kovo 13 dieną, po to, kai žiniasklaidoje pasirodė informaciją, kad Ignalinos AE praėjusių metų pabaigoje įvyko incidentas, apie kurį nebuvo pranešta visuomenei. Po to Baltarusijos užsienio reikalų ministerija paragino Lietuvą išsamiai ištirti incidentą ir informuoti Minską.

  Ignalinos atominė elektrinė, kuri pradėjo dirbti 1983 metais, — vienintelė Baltijos šalyse atominė elektrinė su Černobylio tipo RBMK reaktoriais (didelės galios reaktorius, kanalinis) — ES primygtiniu reikalavimu buvo sustabdyta 2009 metų gruodžio 31dieną. Prieš tai nė viena iš šalių nesiėmė tokio tipo elektrinės planinio išvedimo iš ekspluatacijos.

  AE demontavimo projektas, kurio vertė apie tris milijardus eurų, daugiausia finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis. Tikimasi, kad Ignalinos AE uždarymas baigsis 2038 metais.

  Temos:
  Ignalinos atominės elektrinės uždarymas (61)

  Dar šia tema

  Ilgas atsisveikinimas su BRELL: Lietuvos vartotojų laukia nemalonios staigmenos
  Radioaktyvus bandomasis triušis: Lietuva tapo eksperimento su AE įkaite
  Tegai:
  incidentas, Ignalinos atominė elektrinė (IAE), Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos