18:19 2020 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1005
 • RUB68.9032
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (81)
  48

  Pasak energetikos ministro, Lietuva SGD terminalo dėka gali tapti nuolatine ir svarbia JAV SGD eksporto į Baltijos šalis partnere

  VILNIUS, kovo 24 — Sputnik. Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas Vašingtone vykusių susitikimų su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) energetikos sekretoriaus pavaduotoju Dan Brouillette ir Valstybės sekretoriaus pavaduotoju John McCarricku metu aptarė šalies energetiniam saugumui svarbius projektus.

  Vaičiūnas pabrėžė kad būtina didinti dujų tiekėjų įvairovę Vidurio ir Rytų Europos šalyse, kuriose tebėra didelė priklausomybė nuo dujų importo iš Rusijos. O Lietuvoje veikiančio SGD terminalo dėka sumažintos dujų importo kainos ir užtikrinta alternatyvą rusiškoms dujoms tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje ir Estijoje.  

  "Augantys JAV dujų eksporto pajėgumai, pingančios technologijos ir dėl to mažėjančios JAV SGD kainos bei Lietuvos SGD terminalo galimybės aprūpinti regioną dujomis sudaro visas prielaidas Lietuvai tapti nuolatine ir svarbia JAV SGD eksporto partnere", — Vaičiūno žodžius cituoja Energetikos ministerijos spaudos tarnyba.

  Pasak ministro, SGD eksportas Jungtinėms Valstijoms turi ne tik ekonominę, bet ir geopolitinę reikšmę, nes regione vystoma dujų infrastruktūra, kuriama rinka ir įgyvendinami Lietuvos-Lenkijos ir Estijos-Suomijos dujų jungties projektai. Be to, šią savaitę Vokietija paskelbė planus statyti SGD terminalus.

  Vaičiūnas pabrėžė, kad pirkdamos JAV dujas, valstybės eis energetinio saugumo stiprinimo keliu, o ne silpninimo, kaip būtų prisirišant prie dujuotiekio "Nord Stream 2".

  Vašingtone ministras taip pat dalyvavo JAV SGD eksporto savaitės renginiuose. Juose su Kongreso atstovais kalbėta apie poreikį stiprinti ES energetinį saugumą, plečiant SGD tiekėjų ratą ir skatinant JAV SGD eksportuotojus ateiti į Europos dujų rinką.

  Nepaisant visų Vilniaus pareiškimų apie suskystintų dujų pirkimo pelningumą, jų kaina atskleidžiama. Daugelis ekspertų yra įsitikinę, kad SGD apsieina Lietuvai daug brangiau nei Rusijos dujos, kurių šalies valdžia nori atsisakyti dėl politinių priežasčių.

  Temos:
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (81)

  Dar šia tema

  Lietuva ir Lenkija: draugystė "nuo energetikos iki vandalizmo"
  Valionis papasakojo, kaip Vilnius apgavo Latviją dėl SGD terminalo
  "Gazprom" pasidalino, kiek dujų perka iš Rusijos Baltijos šalys
  Eurokomisija uždėjo kryžių ant SGD — Baltijos šalių svajonių
  Tegai:
  energetika, suskystintos gamtinės dujos (SGD), SGD terminalas, Vašingtonas, JAV, Lietuva

  Svarbiausios temos