11:22 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  32

  "Lietuvos geležinkeliai" planuoja įgyvendinti ilgalaikę strateginę investicinę geležinkelių infrastruktūros plėtros, modernizavimo ir pajėgumų didinimo programą

  VILNIUS, balandžio 5 — Sputnik.  Planuojama, kad ši investicinė programa iš esmės sustiprins geležinkelių infrastruktūrą Lietuvoje ir leis atsikratyti įsisenėjusių problemų; iki 2030 metų planuojama skirti beveik 7 mlrd. eurų investicijų.

  Planuojama, kad tai ne tik sustiprins geležinkelių infrastruktūrą Lietuvoje, bet ir leis atsikratyti įsisenėjusių problemų.

  ''Tai esminis visos įmonių grupės valdymo pokytis. Investicijos, jų valdymas ir prioritetų nustatymas iki šiol grupėje nebuvo vykdytas nuosekliai. Įgyvendindami šį pokytį esame pasiruošę iš esmės sustiprinti valdomą infrastruktūrą ir padidinti jos pajėgumus. Tai kartu atvers naujas galimybes mūsų partneriams, sustiprins pagrindines susisiekimo jungtis su uostu ir tarptautinėmis rinkomis", — sako "Lietuvos geležinkelių" generalinis direktorius Mantas Bartuška.

  Svarbią visų planuojamų investicijų dalį "Lietuvos geležinkeliai" pasiruošę pritraukti iš Europos Sąjungos fondų ir kitų išorės investicinių šaltinių. Kitos svarbios išlaidos bus dengiamos bendrovės lėšomis.

  Vieną pagrindinių investicinių krypčių sudaro "Rail Baltica" projekto įgyvendinimas, kuris atvers naujas galimybes į Vakarų Europą ir Skandinaviją. Baigti tiesti europinės vėžės geležinkelio liniją iki Talino planuojama 2025 metais, o naująją vėžę pradėti eksploatuoti 2026-aisiais.

  Taip pat suplanuota išspręsti infrastruktūros pajėgumų klausimus, kilusius dėl praeityje neskirtų pakankamų investicijų į geležinkelių infrastruktūrą ir susikaupusio uždelstų kapitalinių remontų kiekio. Antrųjų kelių statyba, blokpostų įrengimas ir kitų priemonių taikymas leis išspręsti šias problemas.

  Suplanuotos investicijos taip pat bus skirtos traukinių skleidžiamam triukšmui mažinti, galimybei didinti jų greitį, riedmenims atnaujinti bei naudoti ekologiškesnę ir išteklius tausojančią energiją.

  Dar šia tema

  "Lietuvos geležinkeliai" pradėjo atstatinėti Rengės geležinkelio ruožą
  "Lietuvos geležinkeliai" sudarė ilgalaikę sutartį su Baltarusijos "Grodno-Azot"
  Tegai:
  finansavimas, geležinkelis, Lietuvos geležinkeliai, Lietuva

  Svarbiausios temos