12:50 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
  Klaipėdos nafta, archyvinė nuotrauka

  "Klaipėdos nafta" pasirašė naftos produktų krovos sutartį su K2 SAGL

  © Photo : Lietuvos Respublikos energetikos ministerija
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  46

  Kaip teigia KN generalinis direktorius Mindaugas Jusius, dar vienos sutarties sudarymas įrodo, kad bendrovės pasirinkta investicijų įgyvendinimo kryptis yra teisinga

  VILNIUS, balandžio 6 — Sputnik. AB "Klaipėdos nafta", naftos ir suskystintų gamtinių dujų terminalų operatorė, su Šveicarijoje registruota bendrove K2 SAGL pasirašė ilgalaikę sutartį dėl paslaugų, susijusių su naftos produktų perpylimu KN naftos terminale, praneša Energetikos ministerijos spaudos tarnyba.

  Pagal bendrovių pasirašytą ilgalaikę sutartį, K2 SAGL per  KN terminalą kraus naftos produktus "take-or-pay" ("krauk arba mokėk") sąlygomis, o tai reiškia, kad sutarties laikotarpiu K2 SAGL įsipareigoja perkrauti tam tikrą kiekį krovinių.

  Pernai didžioji dalis bendrovės investicijų buvo nukreipta į Klaipėdos naftos terminalo plėtrą — pastatytos naujos talpyklos — bei SGD paskirstymo stoties statybas. Iš viso per 2017-uosius investuota 32,9 mln. eurų, įgyvendintas pirmasis bendrovės strategijoje numatytas investicijų etapas ir pradėti antrojo etapo darbai.

  Per II-ąjį investicijų etapą planuojama pastatyti 10 naujų talpyklų, įrengti naują iškrovimo estakadą bei nutiesti naują geležinkelio vėžę.

  Įgyvendinus šiuos projektus, KN naftos terminalas galės ne tik perkrauti didesnius naftos produktų kiekius, bet ir vienu metu priimti perkrovai didesnį naftos produktų ir jų komponentų rūšių spektrą. 

  KN generalinis direktorius Mindaugas Jusius teigia, kad dar vienos sutarties sudarymas įrodo, jog bendrovės pasirinkta investicijų įgyvendinimo kryptis yra teisinga, ir rinkos poreikis tai parodo.

  "Dar vienos sutarties pasirašymas rodo, kad KN įgyvendinami investiciniai projektai, leidžiantys ne tik plėsti naftos terminalo veiklos apimtis, bet ir priimti platesnį krovinių spektrą, jau kuria pridėtinę vertę bendrovei. Apskritai, esant globalios naftos produktų rinkos neapibrėžtumui bei itin aštriai konkurencinei aplinkai, naujo kliento pritraukimas į Klaipėdą yra didelis ir svarbus laimėjimas", — sako Jusius.

  Dar šia tema

  "Klaipėdos nafta" sulaukė krovinių apimties augimo
  Klaipėdos nafta galės naudotis SGD terminalu
  Tegai:
  nafta, Klaipėdos nafta

  Svarbiausios temos