20:06 2019 Kovo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB72.7646
  Lietuvos geležinkeliai

  "Lietuvos geležinkeliai" pasirašė ilgalaikį susitarimą su "Belaruskalij"

  CC BY 2.0 / hakzelf / LG logo 2
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  24 0 0

  "Belaruskalij" yra ir vienas svarbiausių "Lietuvos geležinkelių" klientų pagal vežamų krovinių apimtis, pernai „Lietuvos geležinkeliai" vežė daugiau nei 10 mln. tonų šios bendrovės krovinių, o tai sudaro apie 20 proc. bendro vežtų krovinių kiekio

  VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. "Lietuvos geležinkeliai" sudarė ilgalaikę sutartį su baltarusių kalio trąšų gamintoja ir tiekėja "Belaruskalij", pranešė spaudos tarnyba.

  Kaip rašoma pranešime, sutartis padidins konkurencinį pranašumą vežimų rinkoje bei atvers naujas galimybes kitiems transporto sektoriaus dalyviams — krovos kompanijoms bei Klaipėdos valstybiniam jūrų uostui.

  "Baltarusija yra viena pagrindinių mūsų partnerių krovinių vežimo srityje, todėl ilgametė sutartis su stambiausia šios valstybės trąšų gamintoja „Belaruskalij" leis mums sustiprinti konkurencines pozicijas", — teigia „Lietuvos geležinkelių" generalinis direktorius Mantas Bartuška.

  Iki šiol su "Belaruskalij" buvo sudaromos tik trumpalaikės sutartys, kuriose nebuvo numatyti jokie įsipareigojimai dėl tarifų stabilumo, vežamų krovinių garantuotų apimčių.

  "Belaruskalij"  yra ir vienas svarbiausių "Lietuvos geležinkelių" klientų pagal vežamų krovinių apimtis. "Lietuvos geležinkeliai" 2017 metais vežė daugiau nei 10 mln. tonų šios bendrovės krovinių, o tai sudaro apie 20 proc. bendro praėjusiais metais vežtų krovinių kiekio. Krovinių vežimo apimtis 2017 metais, palyginti su 2016 metais, pavyko padidinti 12 proc.

  Tarptautinės trąšų asociacijos (IFA) duomenimis, „Belaruskalij" eksportuojamų kalio trąšų dalis sudaro 20 proc. pasaulio rinkos. Baltarusių įmonė eksportuoja savo produkciją į daugiau nei 100 pasaulio valstybių. Aukšta baltarusiškų trąšų kokybė įvertinta 130 pasaulio šalių, kurių žemės ūkio veikloje naudojama ar buvo naudota „Belaruskalij" produkcija.

  Dar šia tema

  Vasarą "Lietuvos geležinkeliai" atnaujins maršrutą Klaipėda-Šilutė
  "Lietuvos geležinkeliai" veš keleivius iš Klaipėdos į Sovetską
  Tegai:
  "Belaruskalij", Lietuvos geležinkeliai

  Svarbiausios temos