17:39 2019 Rugpjūčio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1103
 • RUB74.2984
  Gazprom logotipas, archyvinė nuotrauka

  Žiniasklaida: "Gazprom" ketina statyti dujų cheminį kompleksą Baltijos jūroje

  © Sputnik / Maksim Blinov
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  7540

  Nauja dujų perdirbimo gamykla tieks dalį "mėlynojo kuro" eksportui per "Nord Stream-2", o kitą dalį — į projektuojamą "Baltijos SGD"

  VILNIUS, balandžio 23 — Sputnik. Bendrovė "Gazprom" Baltijos jūroje planuoja statyti didelę dujų perdirbimo gamyklą, kurioje kartu vyks dujų ir chemijos gamyba, praneša laikraštis "Vedomosti".

  "Gazprom" rengs šį projektą kartu su įmone "Rusgazdobyča", kuri anksčiau priklausė Arkadijui Rotenbergui. Gamybos kompleksas sugebės perdirbti iki 45 milijardų kubinių metrų dujų per metus.

  Preliminariais skaičiavimais, projekto kaina sudarys apie 20 milijardų dolerių, praneša laikraštis su nuoroda į šaltinį, žinantį apie projektą iš "Rusgazdobyča" vadybininkų, taip pat į vieno iš "Gazprom" kontrahentų vadybininką.

  Dujų perdirbimo gamykla Baltijos jūroje gali tapti antru pagal sąnaudų dydį "Gazprom" projektų. Didesnę investiciją — 55 milijardų dolerių — bendrovė skyrė tik dujotiekiui "Sibiro galia" tiesti. 

  Kompleksą planuojama pastatyti netoli Sankt Peterburgo, šalia Ust-Lugos uosto. Gamykloje bus vykdomas dujų valymas nuo priemaišų, o gautas metanas bus tiekiamas suskystinti į "Baltijos SGD" — jį taip pat planuojama pastatyti netoli Ust-Lugos.

  Perdirbtų naujoje įmonėje dujų apimtis bus per didelė "Baltijos SGD", todėl likutį planuojama eksportuoti per dujotiekį "Nord Stream-2".

  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba>>

  Vertingos frakcijos, išgaunamos iš dujų, bus skirtos etileno ir polietileno gamybai ir pardavimui į Europą, jų gamybos kiekis gali siekti apie 1,5 milijono tonų per metus.

  Dar šia tema

  Sudie, Groningenai: Europoje viešpataus "Gazprom"
  Ekspertas: "Gazprom" nieko nepraras, palikęs Lietuvos rinką
  Ekspertas pasakė, kuo "Nord Stream-2" gresia vartotojams Ukrainoje
  Tegai:
  dujų perdirbimo gamykla, Nord Stream-2, dujos, SGD, Gazprom, Baltijos jūra

  Svarbiausios temos