09:22 2019 Lapkričio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1091
 • RUB70.6406
  Finansų ministerija, archyvinė nuotrauka

  Lietuva ir Norvegija pasirašė memorandumą dėl 117 mln eurų paramos

  © Photo: Lietuvos Respublikos finansų ministerija
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  94 0 0

  Norvegija, Islandija ir Lichtenšteinas per ateinančius septynerius metus skirs Lietuvai 117,6 mln. eurų

  VILNIUS, balandžio 24 — Sputnik. Šiandien finansų ministras Vilius Šapoka ir Norvegijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretorius Audun Halvorsen pasirašė Susitarimo memorandumus, kuriais remiantis Norvegija, Islandija ir Lichtenšteinas Lietuvai skirs 117,6 mln. eurų, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  Susitarimo memorandumų pasirašymo ceremonijoje dalyvavo Jo Karališkoji Prakilnybė Norvegijos Kronprincas Haakon ir Jos Karališkoji Prakilnybė Kronprincesė Mette-Marit bei susitiko su Lietuvos Prezidente Dalia Grybauskaite.

  Pranešime pabrėžiama, kad beveik 98% šios sumos yra Norvegijos Karalystės investicijos. Paramos etapas truks ateinančius septynerius metus.

  Pagal Europos ekonominės erdvės (EEE) ir Norvegijos finansinius mechanizmus Lietuvai skiriamos lėšos turi buti panaudotos socialinei ir ekonominei atskirčiai Lietuvoje mažinti.

  Tai jau trečiais EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų etapas — nuo 2004 iki 2014 metų Lietuvai buvo skirta daugiau nei 151 mln. eurų investicijų.

  Dar šia tema

  Karališkoji Norvegijos pora lankysis Krašto apsaugos ministerijoje
  Tegai:
  parama, Lichtenšteinas, Islandija, Norvegija, Lietuva

  Svarbiausios temos