05:16 2019 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1396
 • RUB75.9004
  Pinigai, archyvinė nuotrauka

  Vyriausybė siūlo minimalią mėnesinę algą didinti iki 420 eurų

  CC0 / pixabay
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  22 0 0

  Minimalaus darbo užmokesčio kėlimas yra susijęs su ekonomikos augimo vaisių paskirstymu visiems bei pajamų nelygybės mažinimu

  VILNIUS, gegužės 17 — Sputnik. Trišalėje taryboje Vyriausybės atstovai pasiūlė didinti minimalią mėnesinę algą (MMA) iki 420 eurų nuo 2019 metų sausio, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

  Šiuo metu MMA siekia 400 eurų, paskutinį kartą minimali alga 20-čia eurų didinta šių metų pradžioje.

  Gegužės 15 dieną posėdžiavusi Trišalė taryba klausimą apsvarstė, bet sprendimo kol kas nepriėmė.

  2015 metais Trišalės taryba buvo nutarusi MMA dydį sieti su konkrečiais ekonominiais rodikliais: vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio kaita, darbo našumo pokyčiais, vidutinio metinio vartotojų kainų indekso pokyčiais, bendrojo vidaus produkto augimu, vidutiniu metiniu nedarbo lygiu ir kitais. 

  MMA pokyčius norint atsieti nuo politinio ciklo 2017 metais buvo numatyta, kad minimalaus darbo užmokesčio ir vidutinio darbo užmokesčio santykis neturi būti mažesnis kaip 45 procentai ir didesnis kaip 50 procentų.

  MMA taip pati turi atitikti ketvirtadalio didžiausią santykį tarp vidutinio ir minimalaus darbo užmokesčio turinčių ES valstybių vidurkį, kuris nustatomas pagal paskutinių trejų metų skelbiamus statistinius duomenis.

  Pasak, socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio, minimalaus darbo užmokesčio kėlimas yra susijęs su ekonomikos augimo vaisių paskirstymu visiems bei pajamų nelygybės mažinimu. Lietuvos ekonomika auga sparčiai, todėl mūsų tikslas, kad tą pajustų visi Lietuvos gyventojai, o ne keletas. Minimalaus darbo užmokesčio didinimas būtinas ir dėl kainų augimo, kuris palietė visus žmones.

  Minimalios algos didinimas daro įtaką ir kitų atlyginimų didėjimui šalyje.

  Minimalus darbo užmokestis Europos šalyse
  © Sputnik /
  Minimalus darbo užmokestis Europos šalyse

  Dar šia tema

  Lietuvoje — mažiausias darbo užmokestis tarp Baltijos šalių
  Šalies apskrityse mažėja vidutinis mėnesinio darbo užmokestis
  Tegai:
  minimali mėnesinė alga (MMA), Vyriausybė, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos