02:59 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  36

  Susitarimas tarp Lenkijos ir Baltijos šalių padės šalims apskaičiuoti išlaidas Lietuvos ir Lenkijos dujotiekiui įgyvendinti ir nustatyti kompensacijų tvarką

  VILNIUS, gegužės 21 — Sputnik. Baltijos šalys ir Lenkija pasirašė susitarimą dėl išlaidų Lietuvos ir Lenkijos dujotiekiui GIPL paskirstymo, praneša portalas Cire.pl.

  Sutartis buvo pasirašyta tarp dujų perdavimo įmonių "Amber Grid" (Lietuva), "Gaz-System" (Lenkija), "Conexus Baltic Grid" (Latvija) ir "Elering" (Estija). Dokumentas apibrėžia, kaip bus vykdomas Energetikos reguliavimo institucijų bendradarbiavimo agentūros (ACER) 2014 metų sprendimas, o taip pat trijų Baltijos respublikų mokėjimų tvarką.

  Lenkijos ir Baltijos šalių susitarimas padės šalims apskaičiuoti išlaidas GIPL įgyvendinti ir nustatyti kompensacijų tvarką. Be to, sutartyje bus numatytas galimas lėšų dalies grąžinimas Baltijos šalims, jei GIPL atneš Lenkijai daugiau pajamų, nei buvo tikėtasi pagal ACER skaičiavimus.

  Dokumentas taps pagrindu tarp Baltijos šalių ir Lenkijos sudaryti susitarimą, kuris reguliuos teisinius, verslo ir techninius projekto įgyvendinimo aspektus.

  Susitarimas dėl dujotiekio GIPL, kuris sujungs Lietuvą ir Lenkiją, statybos buvo pasirašytas 2015 metų rudenį Briuselyje.

  Bendra dujotiekio vertė yra 558 milijonai eurų. Iš Europos fondų projektui įgyvendinti buvo skirta daugiau nei 266 milijonai eurų, Lietuvos "Amber Grid" gavo 55 milijonus, Lenkijos "Gaz-System" — daugiau nei 240 milijonų eurų.

  "Acer" sprendimu papildomai prie paramos iš Briuselio GIPL turės finansuoti Lietuva, Latvija ir Estija. Lėšos bus naudojamos ir dujotiekiui tiesti Lenkijos teritorijoje.

  Dar šia tema

  Putinas pareiškė, kad "Nord Stream-2" atviras kitiems dalyviams
  Rusijos valstybinės ekspertizės generalinė valdyba teigiamai įvertino "Nord Stream-2"
  Lietuvos energetinė strategija — daryti viską, bet neaišku, ką
  Tegai:
  dujos, Baltijos šalys, Lenkija, Lietuva

  Svarbiausios temos