13:37 2020 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  178

  Lietuvos išsinuomotas terminalas atnešė akcininkui "Hoegh LNG" ne tik pajamas nuo nuomos, bet ir dividendus. Tai buvo pirmas atvejis, kai suskystintų gamtinių dujų saugojimo laivas atnešė tokį pelną

  VILNIUS, gegužės 21 — Sputnik. Norvegijos kompanija "Hoegh LNG Lietuva" už suskystintų gamtinių dujų (SGD) laivo-terminalo "Independence" nuomą Lietuvoje sumokėjo du milijonus eurų dividendų už 2016 metus savo akcininkui — bendrovei "Leif Hoegh", praneša portalas The Baltic Course.

  2014 metų pabaigoje išnuomotas laivas atnešė naudą ne tik dėl nuomos, bet ir dėl dividendų.

  Ataskaitoje, kurią "Hoegh LNG Lietuva" parengė Registrų centrui, nurodyta, kad praėjusių metų pabaigoje bendrovės nepaskirstytasis pelnas siekė 3,2 mln. eurų.

  Per pastaruosius metus "Hoegh LNG Lietuva" uždirbo 49,5 mln. eurų pajamų — 2,4 proc. mažiau nei 2016 metais, o grynasis bendrovės pelnas padidėjo 1,1 proc. — iki 1,8 mln. eurų.

  Lietuvos energetikos bendrovė "Klaipėdos nafta" iš "Hoegh LNG Lietuva" išsinuomoja SGD terminalą "Independence" pagal ilgalaikę sutartį. Nuomoti laivą — pagrindinė bendrovės veikla.

  Terminas, kai Lietuva nuomoja Norvegijos suskystintų gamtinių dujų saugojimo laivą, baigsis 2024 metais. Šiais metais Vilniuje bus nuspręsta, ką toliau daryti su SGD terminalu. Jo išpirkimo kaina gali svyruoti nuo 121 iki 160 mln. eurų. Tiksli suma yra nustatyta "Hoegh LNG" sutartyje ir yra konfidenciali.

  Šiuo metu valstybinė įmonė "Klaipėdos nafta" kasmet moka apie 60 milijonų eurų už SGD laivo-terminalo nuomą.

  Anksčiau Lietuva bandė gauti Klaipėdos SGD terminalui regioninio terminalo statusą, kad gautų ES finansinę paramą nuomai apmokėti.

  Be to, Lietuvos Vyriausybė tikėjosi, kad Latvija ir Estija pirks SGD iš jo, tačiau jie nepanorėjo pirkti brangias suskystintas gamtines dujas, esant pigesnėms Rusijos dujoms.

  Dar šia tema

  Grybauskaitė tikisi, kad SGD pirkimas iš JAV leis įveikti Rusijos dujų monopolį
  Laiku išduoti — reiškia numatyti: kaip Lietuva latvius apgaudinėjo
  Valionis papasakojo, kaip Vilnius apgavo Latviją dėl SGD terminalo
  Eurokomisija uždėjo kryžių ant SGD — Baltijos šalių svajonių
  Tegai:
  suskystintos gamtinės dujos (SGD), SGD terminalas, Hoegh LNG, Klaipėdos nafta, Norvegija, Lietuva

  Svarbiausios temos