14:59 2019 Spalio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1031
 • RUB70.8543
  Dujotiekio tiesimas, archyvinė nuotrauka

  Lietuva ir Lenkija pasirašė bendro dujotiekio tiesimo susitarimą

  © Depositphotos/ TReinhard
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  87 0 0

  Lietuvos "Amber Grid" ir Lenkijos "Gaz-System" susitarimas reglamentuoja teisinius, verslo ir techninius investicijų aspektus, taip pat bendrus statybos klausimus

  VILNIUS, gegužės 25 — Sputnik. Lietuvos ir Lenkijos dujų operatoriai pasirašė abipusių jungčių "GIPL" tiesimo tarp dviejų šalių susitarimą, praneša RIA Novosti su nuoroda į Lenkijos operatorių "Gaz-System".

  Lietuvos "Amber Grid" ir Lenkijos "Gaz-System" susitarimas reglamentuoja teisinius, verslo ir techninius investicijų aspektus, taip pat numato bendrus šalių įsipareigojimus statyti bendrą dujotiekį.

  "Gaz-System" skaičiavimais, jungtis "Lenkija-Lietuva" yra vienas iš svarbiausių Europos projektų dujų srityje. Jei projektas bus įgyvendintas, jis išspręs Baltijos šalių izoliacijos nuo Europos dujų rinkos problemą.

  Pasak Lenkijos bendrovės valdybos pirmininko Tomašo Stempenio, pasirašytas "GIPL" susitarimas kartu su papildomo finansavimo "Baltic Pipe" projektui susitarimu yra didžiulis žingsnis, plėtojant Europos gamtinių dujų rinką į Baltijos jūros regioną.

  Savaitės pradžioje paaiškėjo, kad Baltijos šalys ir Lenkija susitarė dėl Lietuvos ir Lenkijos dujotiekio sąnaudų paskirstymo. Bendrosios dujotiekio sąnaudos yra 558 mln. eurų. Iš Europos fondų projektui įgyvendinti skirta daugiau kaip 266 mln. eurų, Lietuvos "Amber Grid" gavo 55 mln. eurų, Lenkijos "Gaz-System" — daugiau nei 240 mln. eurų.

  Dar šia tema

  Bulgarija pasisakė už tiesioginio dujotiekio tiesimą iš Rusijos
  Lenkija pasiūlė Lietuvai pakeisti dujotiekio trasos projektą
  Tegai:
  dujotiekis, energetika, Lenkija, Lietuva

  Svarbiausios temos