15:42 2020 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1088
 • RUB68.6934
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  42

  Dujovežis "Arctic Voyager" į Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų terminalą pristatė 50-tą krovinį su 140 tūkstančių kubinių metrų kuro

  VILNIUS, gegužės 25 — Sputnik. Į Lietuvą atgabentas naujas suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovinys, praneša bendrovės "Klaipėdos nafta" spaudos tarnyba.

  Penktadienio rytą 50-ąjį krovinį į Klaipėdos uostą atgabeno čia jau ne kartą lankęsis dujovežis "Arctic Voyager", kuris pristatė 140 tūkstančių kubinių metrų SGD iš skystinimo gamyklos Norvegijoje.

  Iš viso nuo 2014 metų spalio, kai Klaipėdos SGD laivas-saugykla "Independence" pradėjo veiklą, terminalas priėmė 42 importuojamus SGD krovinius — tai yra 5,4 mln. kubinių metrų SGD.

  Bendrovės vertinimu, Klaipėdos SGD terminalas yra "tarp efektyviausiai pajėgumus išnaudojančių SGD terminalų Europoje". 

  Anksčiau tapo žinoma, kad Norvegijos bendrovė "Hoegh LNG Lietuva" SGD terminalo "Independence" nuomos dėka sumokėjo savo akcininkei — bendrovei "Leif Hoegh" du milijonus eurų dividendų už 2016 metus.

  Lietuva yra tik nuomininkė, o ne "Independence" savininkė, ir svarsto, kokių veiksmų imtis po to, kai 2024 metais pasibaigs nuomos laikotarpis. Terminalo išpirkimo kaina gali siekti 160 milijonų eurų. Tiksli suma yra nustatyta sutartyje ir yra įslaptinta informacija.

  Dar šia tema

  "Šiaurės švytėjimas" šalia: Lietuvai beprasmiška priešintis "Gazpromo" monopolijai
  "Klaipėdos nafta" pasirašė naftos produktų krovos sutartį su K2 SAGL
  Grybauskaitė tikisi, kad SGD pirkimas iš JAV leis įveikti Rusijos dujų monopolį
  Laiku išduoti — reiškia numatyti: kaip Lietuva latvius apgaudinėjo
  Valionis papasakojo, kaip Vilnius apgavo Latviją dėl SGD terminalo
  Tegai:
  suskystintos gamtinės dujos (SGD), SGD terminalas, Klaipėda, Lietuva

  Svarbiausios temos