00:52 2019 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1053
 • RUB70.9405
  Traukinys, archyvinė nuotrauka

  Baltijos geležinkelių bendrovės sutarė dėl "Amber Train" maršruto

  © Depositphotos/ scanrail
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  33 0 0

  "Amber Train" yra bendras Lietuvos, Latvijos ir Estijos geležinkelių bendrovių projektas dėl krovinių pervežimo intermodaliniu traukiniu iš Vakarų Europos į Baltijos šalis

  VILNIUS, gegužės 30 – Sputnik. Lietuvos, Latvijos ir Estijos geležinkelių bendrovės gegužės pasirašė susitarimą, kuriuo Baltijos šalyse pradedami reguliarūs krovinių pervežimai intermodaliniu traukiniu, praneša "Lietuvos geležinkelių" spaudos tarnyba.

  Susitarimą pasirašė Lietuvos "Lietuvos geležinkelių", Latvijos "LDZ Cargo" ir "LDZ Logistika" bei Estijos įmonės "EVR Cargo" atstovai. Intermodaliniu traukiniu kroviniai bus vežami 650 kilometrų ilgio maršrutu Šeštokai-Ryga-Talinas.

  Numatoma, kad "Amber Train" maršrutas užtikrins greitą ir ekonomišką krovinių pervežimą iš Vakarų Europos į Baltijos šalis.

  Balandžio pabaigoje Baltijos šalys pirmą kartą išbandė konteinerių traukinį. Jis važiavo maršrutu Šeštokai — Ryga — Talinas. Krovinys, susidedantis iš 43 konteinerių, iš Lenkijos Trakiškių stoties per Latviją pasiekė Estijos uostą tik per vieną parą. Kiekvienoje respublikoje kroviniai buvo gabanami vietinių vežėjų.

  Dar šia tema

  "Lietuvos geležinkeliai" pasirašė naują sutartį su "Amilina"
  Vyriausybė pritarė "Lietuvos geležinkelių" reorganizavimui
  Tegai:
  "Amber Train", Baltijos šalys

  Svarbiausios temos