08:47 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (97)
  104

  Latvijos elektros energijos vartotojų padėtis yra daug geresnė nei Lietuvos, nes Latvija palaiko energetikos santykius su Baltarusija

  VILNIUS, gegužės 31 — Sputnik. Energijos pirkimo iš Baltarusijos klausimas vis dar aktualus Latvijai, jai niekas netrukdo gauti Baltarusijos energijos ir tokiu būdu visiškai nepalikti energijos žiedo BRELL, pareiškė Sankt Peterburgo valstybinio universiteto ekonomikos mokslų daktaras ir profesorius Nikolajus Meževičius interviu BaltNews.lv.

  "Aš neatmetu, kad Latvija vis gi pasiliks BRELL. Esmė tame, kad Lietuvos Seimas neseniai priėmė įstatymą, kad šalis nebepirks Baltarusijos elektros, o Latvija, nepaisydama daugybės  Lietuvos vadovybės prašymų, nieko panašaus nepadarė. Tai yra, energijos pirkimo iš Baltarusijos klausimas vis dar aktualus Latvijai", — sakė Meževičius.

  Pasak Sankt Peterburgo valstybinio universiteto profesoriaus, Lietuva, priešingai nei Latvija, turėjo labai rimtų ambicijų dėl Visagino AE statybų. Lietuviai pakvietė latvius į savo projektą, tačiau tie atsisakė.

  Meževičiaus manymu, tai dar kartą rodo, kad nėra jokios "Baltijos vienybės". Baltijos šalys tarpusavyje bendradarbiauja  tik tada, kai reikia susivienyti prieš Rusiją. Tačiau ekonomikos srityje Baltijos šalys nuolat konkuruoja.

  Profesorius mano, kad Latvijos elektros energijos vartotojų padėtis gerokai geresnė nei lietuvių. Baigus statyti Baltarusijos AE, dalis elektros energijos bus parduodama Latvijai. Baltarusija parduotų energiją ir Lietuvai, tačiau Lietuvos vadovybė to nepriims. Lietuvos vartotojai labai greitai pajus Baltarusijos elektros energijos trūkumą.

  Ekspertas pabrėžia, kad Baltijos šalys gali pasitraukti iš BRELL, bet tai niekam nebus naudinga. Rusija išleis daug pinigų, kad sukurtų energetinio saugumo sistemą Kaliningrado sričiai ir sustiprintų energetikos ryšius su Baltarusija. Lietuva, Latvija ir Estija, savo ruožtu, investuos pinigus į energijos jungtis su Suomija, Švedija ir Lenkija, nes Baltijos šalims truksta savo galingumų, kad generuotų pakankamai energijos.

  Anksčiau, Baltijos šalys pranešė apie pasitraukimą iš energetikos žiedo BRELL (Baltarusija, Rusija, Estija, Lietuva, Latvija), norėdamos būti nepriklausomos nuo Rusijos energetikos. Jie pasirašė memorandumą su Europos Komisija dėl sinchronizavimo su ES elektros tinklu iki 2025 metų.

  Lietuva pradėjo parengiamuosius darbus dėl atsijungimo nuo Rusijos energetikos sistemos. Rusija, savo ruožtu, ketina užbaigti desinchronizavimo su Baltijos šalimis renginius pirmąjį šių metų pusmetį.

  Temos:
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (97)

  Dar šia tema

  Kodėl TSRS energetikos palikimas Lietuvai ― absoliutus gėris
  Lietuvai liko paskutinė galimybė ištrūkti iš ES energetinės vergijos
  Kaliningradas nusiteikęs gerinti santykius su Lietuva
  Paskutinė viltis: kodėl Kruonio HAE ― tai viskas, kas liko Lietuvai
  Greitai bus demontuota aukštos įtampos linija, jungianti Ignalinos AE su Baltarusija
  Energija senka: kodėl Lietuva bandys įsikąst į alkūnę dėl Baltijsko AE
  Tegai:
  elektra, BRELL, Latvija, Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos